Nagroda za Społeczne Działania Twórcze 2019 – nabór
Nagroda za Społeczne Działania Twórcze 2019 – nabór

Zachęcasz sąsiadów do wspólnego odkrywania lokalnej historii i tradycji? Tworzysz z nimi teatr, chór lub dzielisz się inną twórczą pasją? A może prowadzisz miejsce otwarte na oddolne inicjatywy kulturalne? Jeżeli twoje działania są oryginalne, angażujące i dostępne, to już dziś zgłoś się do konkursu MPEK o Nagrodę za Społeczne Działania Twórcze w subregionie ostrołęckim. Do udziału zaprasza organizator – Mazowiecki Instytut Kultury. Nabór trwa do 24 listopada 2019 r.

Celem konkursu o Nagrodę Mazowieckiego Programu Edukacji Kulturalnej za Społeczne Działania Twórcze jest wyłonienie i nagrodzenie wyróżniających się osób zajmujących się edukacją kulturalną. W roku 2019 o Nagrodę mogą ubiegać się osoby fizyczne działające na terenie subregionu ostrołęckiego, czyli powiatów: ostrołęckiego, ostrowskiego, przasnyskiego, makowskiego, wyszkowskiego oraz miasta Ostrołęka.

Nagrody w wysokości 4000 zł można otrzymać za najlepsze inicjatywy odwołujące się do lokalnych tradycji, wartości i praktyk, włączające lokalną społeczność, grupy marginalizowane oraz wykorzystujące kulturę jako narzędzie rozwoju społecznego.

Udział w konkursie

Aby wziąć udział w konkursie należy zapoznać się z Regulaminem znajdującym się na stronie mazowieckieobserwatorium.pl/mpek-nagroda/mpek-nagroda-edycja-2019 (dostępny również w notatce na portalu Facebook http://bit.ly/2CkRDZC) oraz wypełnić prosty formularz zgłoszeniowy: PRZEJDŹ DO FORMULARZA.

Zgłoszenie należy wypełnić i przesłać do 24 listopada 2019 r.

Nagroda jest przyznawana za dotychczasową działalność i można ją przeznaczyć na dowolny cel.

Pytania prosimy przesyłać na adres mpek@mik.waw.pl.

Laureaci i laureatki edycji 2018

Jeżeli wciąż zastanawiasz się jakie działania mogą zostać nagrodzone w konkursie, zapoznaj się z listą laureatów i laureatek ostatniej edycji oraz obejrzyj spot z ich udziałem: 

 

 

 

Dołącz do programu!