Kapituła Konkursowa rozstrzygnęła konkurs Mazowieckiego Programu Edukacji Kulturalnej – ALTERGRANT 2021.
Oto lista nagrodzonych osób:
- Ewa Borkowska (Mińsk Mazowiecki) – Nagroda ALTERGRANT za konsekwencję w budowaniu szerokiej sieci współpracy na rzecz historii lokalnej -> ZOBACZ FILM O LAUREATCE
- Karol Łukasiewicz (Resursa Obywatelska w Radomiu) – Nagroda ALTERGRANT za dobrą współpracę międzysektorową na rzecz wspólnego dziedzictwa Radomian -> ZOBACZ FILM O LAUREACIE
- Dorota Todorska (Gminny Ośrodek Kultury w Suchożebrach) – Nagroda ALTERGRANT za aktywność i profesjonalizm w pozyskiwaniu środków i zasobów -> ZOBACZ FILM O LAUREATCE
Gratulujemy!
Laureatki oraz laureat otrzymają nagrody w wysokości 4 tys. złotych każda (z możliwością przeznaczenia na dowolny cel) oraz profesjonalnie zrealizowany spot informujący o ich działalności.
Zwyciężczynie oraz zwycięzcę wyłoniła Kapituła Konkursowa w składzie:
- Katarzyna Górska-Manczenko - Kierownik Wydziału ds. Tworzenia Przestrzeni Kulturowej i Turystycznej w Departamencie Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie
- Magdalena Ulejczyk - Dyrektorka Mazowieckiego Instytutu Kultury
- oraz Zespół Mazowieckiego Programu Edukacji Kulturalnej: dr Anna Świętochowska, dr Maja Dobiasz-Krysiak, Miriam Kołak-Pleśniak, Norbert Późniewski
Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury
Konkurs realizowany jest w ramach Mazowieckiego Programu Edukacji Kulturalnej
Program finansowany jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego
_____________________________________________
ALTERGRANT to nie jest konkurs grantowy. To sposób na docenienie tych, którzy realizują swoje działania na rzecz społeczności lokalnej niezależnie od grantów i środków publicznych. Na laureatów i laureatki czeka nagroda finansowa w wysokości 4 tys. złotych oraz spot prezentujący ich działania. Animatorzy i animatorki kultury z województwa mazowieckiego mogą przesyłać swoje zgłoszenia do 30 kwietnia 2021.
W Mazowieckim Programie Edukacji Kulturalnej najistotniejsi są ludzie – ich umiejętności, doświadczenia, potencjały i twórcze relacje jakie tworzą z innymi. Działania animatorów i animatorek to ogromny wkład w rozwój społeczności lokalnych, rozbudzenie ich twórczości i innowacyjności, a przede wszystkim w kształtowanie umiejętności współpracy.
Konkurs ALTERGRANT wymyśliliśmy z potrzeby docenienia działań osób, które potrafią prowadzić społeczne działania twórcze niezależnie od środków publicznych. W tym roku będzie to szczególna edycja, dlatego postanowiliśmy zrezygnować z podziału na kategorie i wyróżnić tych, którzy w tak niesprzyjających warunkach potrafią wciąż działać na rzecz lokalnej społeczności wymieniając zasoby, nawiązując relacje czy łącząc działania komercyjne z twórczymi i społecznie odpowiedzialnymi.
Kto mógł wziąć udział w konkursie
Do konkursu mogły zgłaszać się osoby, organizacje lub instytucje reprezentujące zarówno sektor publiczny, społeczny, jak i prywatny z województwa mazowieckiego (z wyłączeniem m. st. Warszawy). Ważne, aby prowadziły one działania na rzecz lokalnej społeczności z obszaru edukacji kulturalnej i animacji kultury, pozyskując na nie środki poza sektorem publicznym, np. poprzez pozyskiwanie sponsorów i mecenasów, barter, czy prowadzenie działalności gospodarczej połączonej z działaniami twórczymi.
Zgłoszenia
Uczestnicy biorący udział w konkursie zobowiązani byli zgłosić swój udział przez wypełnienie formularza zgłoszeniowego w formie elektronicznej oraz przesłanie go do dnia 30.04.2021 r. włącznie.
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY -> https://forms.gle/kxwRU4r347YFHNJp8
Przed wysłaniem zgłoszenia należało zapoznać się ze szczegółowym regulaminem, który znajduje się w załączniku do artykułu (plik do pobrania na dole pod zdjęciem).
Kontakt: mpek@mik.waw.pl, tel. 669 395 783
Zapraszamy również na podstrony poszczególnych edycji Konkursu:
-> Edycja 2019
-> Edycja 2020
***
Mazowiecki Program Edukacji Kulturalnej to wieloletni program, którego celem jest wspieranie twórczych działań angażujących mieszkańców, budujących poczucie wspólnoty i będących narzędziem rozwoju społecznego. Inicjatorem programu jest Samorząd Województwa Mazowieckiego, a głównym operatorem – Mazowiecki Instytut Kultury.
Program finansowany jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.
Załączniki: