Objazd studyjny - Jesień 2022

Objazd studyjny "Z wizytą u siebie" to jedno z najważniejszych działań Mazowieckiego Programu Edukacji Kulturalnej wzmacniające animatorów i animatorki. To wycieczka po bardzo niewielkim terenie, której trasę wyznaczają ciekawe inicjatywy społeczne i kulturalne w regionie. Specyfiką objazdu jest to, że gospodarze i gospodynie miejsc jeżdżą wraz z jego uczestnikami i uczestniczkami. Ważna jest atmosfera wspólnej podróży, kolektywnego doświadczenia, które pozwala nawiązać relacje. Na objazd zapraszamy nie tylko osoby działające w instytucjach czy organizacjach, ale także w grupach nieformalnych, czy też dopiero rozpoczynające swoją działalność społeczną i kulturalną - jak na przykład sołtysów wsi, chcących czerpać inspiracje od innych. 

Tegoroczna trasa?

Warszawa - Laski - Leszno - Sochaczew - Żyrardów - Grzegorzewice - Rozalin - Warszawa

Kogo odwiedzimy?

Miejscowości biorące udział w Rezydencjach Animacyjnych MPEKu (Laski i Rozalin), prowadzoną przez laureatkę Nagrody ALTERGRANT Świetlicę w Lesznie, prowadzone przez laureatów Nagrody ALTERGRANT oddolne centrum kultury, czyli Łoskot Cafe, Muzeum Lniarstwa, Klub Seniora Siwy Dym oraz prowadzącą społeczne działania twórcze sołtyskę Grzegorzewic. 
Poznamy Federację DziałajMY, weźmiemy udział w warsztatach praktycznych w Warsztacie Artystycznym, a także wspólnie wysłuchamy koncertu.
Będzie czas na rozmowy, integrację i wymianę dobrych praktyk. 

Gwarantujemy transport na trasie objazdu, noclegi oraz wyżywienie. 

Udział w objeździe MPEK jest bezpłatny. 

Jak można dołączyć do objazdu?

Objazd skierowany jest do osób działających na terenie wybranych powiatów województwa mazowieckiego (warszawskiego zachodniego, sochaczewskiego, żyrardowskiego, piaseczyńskiego, grójeckiego, pruszkowskiego i grodziskiego), które zajmują się, lub chciałyby się zajmować edukacją kulturalną, dziedzictwem kulturowym regionu, sztuką społeczną, animacją kultury, działaniami twórczymi w społeczności lokalnej.

Aby wziąć udział w rekrutacji należy zapoznać się z REGULAMINEM oraz wypełnić elektroniczny FORMULARZ rekrutacyjny przygotowany przez Organizatora: https://forms.gle/4ZEQXiP2VvZixsnV7

--> Zapoznaj się ze Szczegółowym Regulaminem naboru oraz uczestnictwa w Objeździe studyjnym „Z wizytą u siebie” (znajduje się on również w załączniku pod artykułem)

NABÓR TRWA DO 18 WRZEŚNIA!

Tak było podczas poprzednich objazdów!

Relacje z poprzednich edycji Objazdu studyjnego „Z wizytą u siebie”: 
-> jesień 2018 
-> wiosna 2019 
-> jesień 2019

 

Załączniki:

regulamin-naboru-wrzesien-2022.pdf - pobrań: 274, rozmiar: 134,21 KB

Dołącz do programu!