Anna Szpura
Anna Szpura
 

Z zawodu Anna jest inżynierem ekonomi rolnictwa, ukończyła również studia podyplomowe z kulturoznawstwa i zarządzania kulturą. Prowadzi Pracownię KulinArt, w której wykonuje korowaje, sękacze i inne lokalne produkty zgodnie ze starymi recepturami oraz prowadzi warsztaty kulinarne dla dzieci i dorosłych. Ale to jedynie ułamek jej działań!

Anna jest również przewodniczącą KGW Korniczanki, kierowniczką zespołu Korniczanie oraz prowadzi społecznie Galerię Wiejską w Starej Kornicy (została utworzona z projektu z FIO Mazowsze Lokalnie w 2017 roku).
Od 2017 roku do rozpoczęcia pandemii przeprowadziła kilkanaście wieczorków słowno-muzycznych, integrując społeczność lokalną z zaprzyjaźnionymi zespołami i twórcami z trzech województw: mazowieckiego, podlaskiego i lubelskiego.
Od 12 lat zajmuje się również odtwarzaniem starych zapomnianych tradycji kulinarnych i zwyczajów z terenu gminy Stara Kornica. W 2015 roku projekt „Ocalić od zapomnienia'' otrzymał wyróżnienie Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej”.
Anna została także wyróżniona Medalem Pamiątkowym Pro Masovia za wybitne zasługi oraz całokształt działalności na rzecz województwa mazowieckiego.

Społeczne działania twórcze to jej codzienność. Kocha to, co robi, chociaż wymaga to wiele pracy i wyrzeczeń. Według Anny społecznikiem i animatorem trzeba się urodzić, ciągle szukać inspiracji i wprowadzać do swoich działań nowe elementy, ale też nie przejmować się porażkami i iść do przodu. Co ją motywuje? Wspaniali ludzie wokół niej!

Jak zaczęła się jej przygoda ze społecznymi działaniami twórczymi?
Jej przygoda ze społecznymi działaniami twórczymi rozpoczęła się wiele lat temu i uważa, że szybko się nie skończy. Wiele ludzi doceniło i nadal docenia to, co robi, a nagrody, jakie otrzymuje, dodają jej „wiatru w żagle” i potwierdzają, że jest potrzebna swojej lokalnej społeczności.

Anna uważa, że o swoich osiągnięciach i działaniach warto mówić i pokazywać je, aby zainspirować i motywować innych.
I my się z tym zgadzamy!


Dołącz do programu!