A- A A+
vimeo facebook
Ćwiczenia z (nie)porozumienia - warsztaty z komunikacji wzmacniającej współpracę
15 // 09 // 2022
Ćwiczenia z (nie)porozumienia - warsztaty z komunikacji wzmacniającej współpracę

Umiejętności dochodzenia do porozumienia, dbania o precyzję i jasność komunikatów w wyrażaniu siebie, budowania kultury dialogu, pracy z konfliktem to podstawowe kompetencje liderskie i chcemy Was wesprzeć w ich rozwijaniu.

Program ćwiczeń opiera się na Porozumieniu bez Przemocy wg M. Rosenberga. Warsztaty będą miały charakter aktywny i interaktywny, z przestrzenią na to by dzielić się swoimi doświadczeniami oraz w bezpiecznej atmosferze ćwiczyć wyrażanie siebie.

Na czym polega Porozumienie bez Przemocy?

Podstawą Porozumienia bez Przemocy jest prosty model czterech kroków, który pozwala patrzeć na świat i relacje bez wyuczonych filtrów. Dzięki modelowi zamiast zwyczajowo mówić o interpretacjach sytuacji i dochodzić kto ma rację, skupiamy się na faktach budując wspólną perspektywę i przestrzeń do wzajemnego zrozumienia. Uwzględniamy w tym również emocje, aby lepiej zrozumieć siebie i rozwijać swoje człowieczeństwo, które jest ważne także w relacjach służbowych. Zamiast skupiać się na jednym rozwiązaniu otwieramy się na wiele dostępnych rozwiązań które dbają o ważne potrzeby – nas samych, drugiego człowieka oraz całej organizacji. Dbamy również o formułowanie możliwych do spełnienia próśb, które z jednej strony dbają o ważne potrzeby, a z drugiej są konkretne i wykonalne. W ten sposób dbamy o produktywność i o relacje.

Dla kogo są ćwiczenia?

Jeśli zarządzasz instytucją kultury, kierujesz zespołem, pełnisz rolę kierowniczą a Twoim zadaniem jest praca z ludźmi to …. Ćwiczenia z (nie)porozumienia są dla Ciebie.

Będziemy pracować w kameralnej grupie, aby zapewnić komfort oraz bezpieczną i życzliwą atmosferę otwartości.

Zależy nam na stworzeniu grupy, która będzie dla siebie wsparciem w trakcie trwania cyklu, z tego względu zastrzegamy sobie wybór jedynie 15 osób, zdecydowanych i zmotywowanych do udziału w warsztatach minimum 10 osób z terenu woj. mazowieckiego poza m. st. Warszawą oraz maksymalnie 5 osób działających w instytucjach kultury na terenie m.st. Warszawy.

Udział w programie jest bezpłatny.

Co zawiera program?

16 h (2 dni) pracy warsztatowej na żywo w MIK w Warszawie

12 h pracy warsztatowej on-line

1 h indywidualnej konsultacji z trenerką

 

Zapisy i warunki:

Aby wziąć udział w ćwiczeniach należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Nabór trwa od 1 września do 15 września.  19 września zostaną ogłoszone wyniki naboru.

Dla osób spoza Warszawy zapewnimy nocleg.

Jeśli jest bariera, która uniemożliwia Ci wzięcie udziału w cyklu warsztatowym, zgłoś się do nas. Spróbujemy to zmienić :)

 

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem "Ćwiczeń" i zapraszamy do kontaktu.

Warsztaty organizowane są w ramach projektu Mazowiecka Akademia Kadr Kultury finansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

  • Brak komentarzy