A- A A+
vimeo facebook
Trendy globalne / trendy lokalne
03 // 11 // 2023
Trendy globalne / trendy lokalne
Jak odnaleźć się we współczesnych tendencjach i odczytać prognozy na przyszłość?
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na wyjątkowy warsztat projektowania innowacji, który jest częścią projektu "Do zobaczenia jutro! Opowieść o trendach" Fundacji Obserwatorium!

TERMIN: 03.11.2023, g. 10:00-14:00
MIEJSCE: Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12, Warszawa

Trendy to zjawiska zachodzące na każdym polu ludzkiej aktywności. To tendencje które sprawiają, że większość nowych rozwiązań, działań w wielu dziedzinach takich jak technologia, gospodarka, środowisko prędzej czy później sprowadza się do podobnych zagadnień. Nie należy jednak sądzić, że są one zjawiskiem samoistnym i zdeterminowanym. Sami mamy wpływ na generowanie trendów, sami też możemy je wzmacniać,  zatrzymywać czy łagodzić ich skutki.

Znajomość trendów jest kluczowa w projektowaniu innowacji, celnym określeniu potrzeb odbiorców i odbiorczyń, kształtowaniu kompetencji, które pozwalają dostosować się do zmian. A pewne we współczesnym świecie może być to, że przyszłość jest niepewna i ZMIANA będzie jedną ze stałych elementów danych z wartością predefiniowaną.

Czym jest utrata prywatności we współczesnym świecie? Co ma wspólnego biologia syntetyczna z kulturą? Jak trend "ReCity" wpłynie na rozwój miast? Kultura to szerokie pole a pracownicy i pracowniczki sektora kultury powinni być świadomi zmian zachodzących w obszarze technologii, gospodarki, społeczeństwa. Na warsztacie uczestnicy i uczestniczki poddadzą refleksji zjawiska takie, jak Urbanizacja, Zalpha, Metaekonomia, Silver tsunami i inne. Swoje przemyślenia przekujemy w projektowanie innowacji i ścieżek rezyliencji.

Co zyskasz dzięki udziałowi w warsztacie?

  1. Poznasz nowe trendy zaobserwowane na polu gospodarki, technologii, społeczeństwa.
  2. Zaprojektujesz rozwiązania i innowacje w odniesieniu do możliwych kryzysów, jakie czekać nas będą w przyszłości.
  3. Zdobędziesz umiejętności włączania zasad Future Literacy do swojej pracy edukacyjno-animacyjno-społecznej.

Warsztat poprowadzi Edyta Ołdak z Fundacji Obserwatorium - Graficzka, ilustratorka książek, jak również animatorka kultury, odpowiedzialna za programy edukacyjne i wizualną identyfikację działań. W 2021 kierowała procesem wyłaniania nowych rekomendacji edukacji kulturalnej, czego finałem jest dokument strategiczny dla miasta Warszawa, którego jest współautorką. Dwukrotna stypendystka Ministra Kultury w kategorii sztuki wizualne. Laureatka Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej, Design Alive Award oraz nagrody Must Have.

Udział w warsztacie jest bezpłatny.

Nabór zakończony.

Realizatorem projektu Do zobaczenia jutro! Opowieść o trendach jest Fundacja Obserwatorium. Współorganizatorzy projektu: Mazowiecki Instytut Kultury i Dom Kultury Śródmieście w Warszawie.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury - Interwencje. Edycja 2023. Projekt finansuje m.st. Warszawa.

  • Brak komentarzy