A- A A+
vimeo facebook
Jak pracować, edukować, animować zdalnie?
28 // 05 // 2020
Jak pracować, edukować, animować zdalnie?
NABÓR ZAKOŃCZONY

Data: 28 maja

Miejsce spotkania:  platforma ZOOM*

Godziny: 13:00-14:30

Zapraszamy do oglądania streamingu z wydarzenia na żywo na profilu FB Mazowieckiego Obserwatorium Kultury.

Webinarium będzie tłumaczone na Polski Język Migowy.

W sieci, bez fizycznego kontatku nie da się zrobić takich samych zajęć jak na żywo, ale można nauczyć się pracować, uczyć, spotykać w cyfrowy sposób, który również będzie wartościowy. Poza otwartym podejściem do zdalnych form i tego, że będą wymagać od nas trochę innych umiejętności, nastawienia i cierpliwości, przydadzą się również odpowiednio dobrane do celu narzędzia. Podczas spotkania omówimy kilka podstawowych funkcji aplikacji do organizacji pracy i spotkań zdalnych, które mogą przydać się w prowadzeniu zajęć, warsztatów, rozmów w sieci.

Przed udziałem w webinarze wypełnij te bardzo krótką ankietę: https://forms.gle/jfJ5jDrfJL6UH3PH9

Program spotkania:

- rodzaje narzędzi do pracy zdalnej, czym różnią się od siebie webinary od telekonferencji, do czego służą gry i aplikacje do quizów czy ankiet?

- spotkanie online, jak zorganizować je za darmo i w najprostszy możliwy sposób na przykładzie Jitsi i Google Meet

- animacja uczestników spotkań on-line, jak zorganizować pokoje do pracy w grupach i wykorzystać quiz do angażowania, na przykładzie kahoot i mentimeter

Prowadzenie:

Kamil Śliwowski - trener i animator, specjalizuje się w wykorzystaniu nowych technologii w edukacji, zwłaszcza w kontekście prawa autorskiego oraz ochrony prywatności. Autor gry edukacyjnej "Trzęsienie danych", współautor raportów o otwartych zasobach edukacyjnych i stanie edukacji cyfrowej w Polsce dla UNESCO, Centrum Cyfrowego, Ośrodka Rozwoju Edukacji. Bloguje i prowadzi newsletter o nowych technologiach i otwartych zasobach edukacyjnych na otwartezasoby.pl.  Na co dzień dyrektor programu edukacyjnego Centralnego Domu Technologii oraz ekspert  Fundacji Szkoła z Klasą. 

 

 

 

Kontakt w sprawie webinarium:

Natalia Roicka

Dział Edukacji

Mazowiecki Instytut Kultury

tel. 601 668 314

e-mail n.roicka@mik.waw.pl

  • Brak komentarzy