Podczas warsztatów dowiecie się jakie zmiany można wprowadzić w instytucjach kultury i szkołach, aby stawały się przyjazne dla osób z niepełnosprawnościami:
- Aktywnie będziecie uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez osoby z niepełnosprawnościami.
- Doświadczycie różnych potrzeb wynikających m.in. z niepełnosprawności.
- Poznacie podstawy Polskiego Języka Migowego.
- Poznacie osoby z różnymi niepełnosprawnościami.
- Porozmawiacie z ekspertami.
- Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością.
- Poznacie dobre praktyki.
- Konfrontacja z aktywnym wózkiem.
A wszystko to w praktyce!!!
Termin: 19-21 listopada 2021 r.
Miejsce: Hotel Atena, Ciechanów
Zapisy: do 15 listopada poprzez formularz rejestracyjny Google https://forms.gle/3X1LCa51zGWU8fFr8
Kontakt: Norbert Późniewski, n.pozniewski@mik.waw.pl, tel. 22 58 64 221, 600 985 662
Osoby prowadzące warsztaty:
Kamila Wróblewska
Specjalistka ds. dostępności. Od 2012 roku działa na rzecz osób z niepełnosprawnością, w tym głównie osób niewidomych i słabowidzących. Prowadziła szkolenia z obsługi osób z niepełnosprawnościami oraz dostępności m.in. dla uczelni wyższych, pracowników szpitali i poradni okulistycznych, czy biznesu. Współpracowała z Polskim Związkiem Niewidomych, Niewidzialną Wystawą oraz licznymi organizacjami non profit. Od 2018 roku pracuje w jednym z większych urzędów, gdzie odpowiada za dostępność informacyjno-komunikacyjną, dostępność wydarzeń oraz wdrażanie języka prostego i tekstu łatwego do czytania i rozumienia w pismach urzędowych. Od urodzenia osoba słabowidząca. Zawodniczka blind tenisa, którego rozwój w Polsce aktywnie wspiera.
Tomasz Grabowski
Głuchy artysta multimedialny. Grafik pracujący w Mazowieckim Instytucie Kultury. Absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Stypendysta programu Socrates Erasmus na uczelni artystycznej École supérieure Estienne des arts et industries graphiques w Paryżu. Stypendysta Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia. Ekspert merytoryczny ds. Głuchych. Współzałożyciel Grupy Artystów Głuchych.
Podczas warsztatów podzieli się z uczestnikami swoimi doświadczeniami jako osoba Głucha.
Sławomir Florkowski
Instruktor aktywnej rehabilitacji, trener Fundacji Polska bez Barier. Prowadzi warsztaty
uwrażliwiające na potrzeby osób z niepełnosprawnością. Po wypadku motocyklowym porusza się na wózku. Trenuje rugby na wózkach, nurkuje, podróżuje.