A- A A+
vimeo facebook
INSPIR@CJE 2019
27 // 06 // 2019
INSPIR@CJE 2019

Warszawa, 27-28 czerwca 2019 roku

Chałubińskiego 8, wieżowiec Oxford Tower, ok. 300 m. od Dworca Centralnego

 

Witamy serdecznie! To już siódme INSPIR@CJE - zapraszamy Państwa do udziału w wyjątkowym wydarzeniu edukacyjnym, które przygotowujemy specjalnie pod potrzeby środowisk edukacyjnych: dyrektorów i nauczycieli w szkołach wszystkich typów, edukatorów, doradców, działaczy organizacji edukacyjnych.

Wyróżnikiem INSPIR@CJI jest praktyczne podejście do edukacji szkolnej, proponowanie nowych i często nowatorskich rozwiązań, dzielenie się pomysłami, metodami pracy, podpowiadanie, co się sprawdza, a co nie. Skłaniamy do głębokiej refleksji. Nie uprawiamy propagandy, opowiadamy o tym, jak w szkołach faktycznie jest i co rzeczywiście damy radę w nich zmienić. Choć celem INSPIR@CJI jest debata edukacyjna, staramy się raczej unikać zagadnień teoretycznych. Koncentrujemy się na zagadnieniach związanych z szeroko rozumianą działalnością dydaktyczno-wychowawczą szkoły, zapraszając do wypowiedzi przede wszystkim praktyków - aktywnych edukatorów i nauczycieli, w tym także nauczycieli-konsultantów i nauczycieli akademickich, których wspólną cechą jest rzeczywiste działanie na rzecz rozwoju systemu edukacji w Polsce. INSPIR@CJE nie są konferencją naukową, są natomiast niepowtarzalnym spotkaniem edukacyjnych innowatorów, eduzmieniaczy i superbelfrów, którzy w swojej codziennej pracy nie tylko myślą, jak poprawiać edukację w Polsce, ale to faktycznie czynią. Od 2013 roku w każdej konferencji bierze udział około 350 osób, którzy docierają do nas z najdalszych końców Polski. Zapraszamy ponownie!

INSPIR@CJE to jedna z form debaty edukacyjnej, którą od wielu lat prowadzi redakcja portalu Edunews.pl. Wspólnie zastanawiamy się, co warto w szkole zmieniać oddolnie. Uważamy, że polska edukacja może być skutecznie poprawiana i modernizowana dzięki oddolnym inicjatywom, które rodzą się w szkole lub tuż obok szkoły, a które są realizowane przez nauczycieli i inne osoby mające bliski, codzienny związek z edukacją. Uważamy, że polska szkoła może być coraz lepsza tylko dzięki nauczycielom, a nie odgórnym nakazom i wytycznym. W polskich szkołach pracuje wielu wspaniałych nauczycieli, którzy osiągają sukcesy pedagogiczne nie tylko w swojej klasie, ale także w kraju i na arenie międzynarodowej. Dowodem na to są m.in. projekty współpracy krajowej i międzynarodowej prowadzone w ramach programu eTwinning, Erasmus+ czy nominacje Jolanty Okuniewskiej (2016), Mariusza Zyngiera (2017), Barbary Zielonki (2018) czy Magdaleny Dygały (2019) do nagrody Global Teacher Prize. Podczas INSPIR@CJI chcemy pokazywać takie osoby i ich projekty, promować dobre praktyki, które mogą poprawiać jakość kształcenia w szkołach.

INSPIR@CJE dają do myślenia tym, którym rzeczywiście zależy na rozwoju polskiej szkoły. Inspirują do działania, o czym donoszą nam chętnie uczestnicy konferencji, wracający do swoich szkół pełni pomysłów i wprowadzający je później w życie. Cieszymy się, że tak się dzieje dzięki INSPIR@CJOM. Od lat na łamach Edunews.pl zachęcamy, aby w każdej szkole zmiany nastąpiły wskutek działań oddolnych. Nikt lepiej nie potrafi tego zrobić, niż nauczyciele i dyrektorzy, rodzice i uczniowie w danej szkole. Tylko taka zmiana, która jest wypracowana przez społeczność szkolną, może być nazwana "dobrą zmianą". Nie narzekajmy więcej na szkołę, na MEN, na słabego ministra edukacji - naprawdę wszystko zależy tylko od nas. Jednego jesteśmy pewni - jeśli sama szkoła się za tę zmianę nie zabierze, na pewno szkołę zepsują decyzje podejmowane poza nią, na poziomie ministerstwa, kuratorium czy wydziału oświaty.

Spotkajmy się po raz kolejny na wyjątkowym wydarzeniu edukacyjnym w pierwszym tygodniu wakacji i porozmawiajmy o dobrych zmianach w szkole. A potem zacznijmy zmieniać nasze szkoły!

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Zachęcamy też do prenumeraty serwisu Wiadomości / Newslettera portalu Edunews.pl (na stronie głównej) - bądźmy w stałym kontakcie.

 

Redakcja Edunews.pl, zespół Fundacji Think! oraz Think Global sp. z o.o.
przy współpracy z nauczycielami społeczności Superbelfrzy RP

***

https://www.edunews.pl/wydarzenia/4573-inspiracje2019

  • Brak komentarzy