A- A A+
vimeo facebook
Festiwal Fabryka Światła - Przasnysz 2015
11 // 09 // 2015
Festiwal Fabryka Światła - Przasnysz 2015

Zapraszamy na przasnyski Rynek, do Parku Miejskiego i Fary na wydarzenia artystyczne inspirowane światłem.

W dwudniowym programie znajdują się m.in. iluminacja świetlna do utworu Muzyka królewskich sztucznych ogni, spektakl teatru ulicznego w którym ogień będzie jednym z aktorów, multimedialna prezentacja prac laserowych Stanisława Ostoja-Kotkowskiego.

Z myślą o dzieciach i młodzieży organizujemy grę miejską, piknik naukowy z widowiskowymi eksperymentami oraz spektakle teatralne.

Na finał festiwalu wystąpią Zespół Trebunie-Tutki i Warszawski Chór Międzyuczelniany z koncertem poświęconym św. Janowi Pawłowi II. Podczas tego wydarzenia zaśpiewa Międzypokoleniowy Chór Festiwalowy utworzony przez mieszkańców Przasnysza. Chór festiwalowy powstał w maju br., jego uczestnicy wzięli udział w profesjonalnych warsztatach wokalnych, spotykali się na próbach, po to by 12 września wystąpić w przasnyskiej Farze razem z zaproszonymi artystami. To szczególny dowód zaangażowania w sztukę przasnyszan, którzy są współtwórcami festiwalu. Poza warsztatami wokalnymi brali udział zajęciach pantomimy, przygotowali wystawę batiku, na scenie festiwalu wystąpią zespoły i indywidualni wykonawcy z Przasnysza, a cały projekt wspierają wolontariusze.

Szczegółowy program i aktualne informacje publikujemy na stronie internetowej www.festiwalfabrykaswiatla.pl i na Facebook/Festiwal Fabryka Światła.

Wydarzenia Fabryki Światła 2015 będą odbywały się na Rynku, w Muzeum Historycznym, na Wyspie w Parku Miejskim i w Kościele Farnym pw. Wniebowzięcia NMP.

strona festiwalu >>

 

 

  • Brak komentarzy