A- A A+
vimeo facebook
Nowe zjawiska w Warszawskich instytucjach i nieinstytucjach kultury
09 // 12 // 2014
Nowe zjawiska w Warszawskich instytucjach i nieinstytucjach kultury

Kultura w Warszawie zmienia się szybciej niż myślenie o niej. Istniejące dokumenty, rozwiązania prawne i przyjęte formy działania nie oddają tego, co obserwujemy wokół.

Kultura już dawno wyszła z murów instytucji, teraz przekracza inne bariery – rośnie z dołu do góry, wciąga mieszkańców, generuje nowe typy wiedzy. Czym jest instytucja kultury w dzisiejszej Warszawie – czy formalnym ciałem, a może efemeryczną przestrzenią, grupą ludzi, nowym sposobem uczestnictwa w kulturze miejskiej?Zapraszamy do wspólnego przyjrzenia się – JASKÓŁKOM – zwiastunom zmian - trendom i zjawiskom, które pojawiają się w warszawkich instytucjach i nieinstytucjach kultury.

Żeby ich poszukać Latający Socjologowie Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę“ odwiedzili 12 miejsc kultury w Warszawie. Podczas konferencji zaprezentujemy wyniki badań, pokażemy inspirujące przykłady, wspólnie z Państwem zbierzemy wiedzę o tym, co dzieje się w instytucjach i nieinstytucjach kultury.

Zebrana wiedza pomoże wzbogacić aktualny obraz warszawskiej kultury, z którego będą mogli skorzystać wszyscy aktywnie działający na polu warszawskiej kultury, a także urzędnicy odpowiedzialni za tworzenie polityki kulturalnej.

Zapraszamy pracowników instytucji kultury, organizacji, animatorów, instruktorów, twórców, menedżerów kultury, a także studentów kierunków związanych z animacją, kulturą i zarządzaniem w kulturze. Zapraszamy też przedstawicieli struktur rządowych i samorządowych, którzy odpowiedzialni są za tworzenie strategii w obszarze kultury.

 

Więcej informacji o Konferencji TUTAJ >>

  • Brak komentarzy