ZAPISY ZAKOŃCZONE!
TERMIN: 01.10.2022 (sobota), g. 9:00-15:00
MIEJSCE: Mazowiecki Instytut Kultury
Czy wiesz, że ukulele jest znakomitym instrumentem, za pomocą którego można pojąć sztukę czytania nut? Radosne, niewielkie, przenośne, wdzięczne i wszechstronne. W kategorii narzędzi, za pomocą których możemy osiągnąć niejeden cel w edukacji muzycznej nie ma sobie równych.
Ukulele dostosowane do użytku podczas zajęć grupowych czy szkolnych, pozwala uczestnikom:
- śpiewać,
- akompaniować harmonicznie, melodycznie,
- zgłębiać elementy improwizacji, aranżacji i orkiestracji,
- daje możliwość zgłębiania w szerokim zakresie literatury muzycznej.
Ukulele, w zasadzie od pierwszej lekcji, pozwala cieszyć się z gry – solowej lub zespołowej. Kluczem jest jednak właściwy proces nauczania.
Na warsztacie nauczę Was grać na ukulele, pokażę jak to robię w swoich grupach, bez względu na umiejętności, talent, predyspozycje czy wiek uczestników oraz bazując na materiałach, które wykorzystuję na co dzień.
Warsztat ten jest skierowany do animatorów i edukatorów oraz do nauczycieli, w szczególności do edukatorów muzycznych, instruktorów i nauczycieli zespołów instrumentalnych, prowadzących zajęcia muzyczne szeroko pojętych grup warsztatowych: szkół podstawowych, średnich oraz muzycznych, obozów artystycznych, indywidualnych toków nauczania, zielonych szkół, klubów ukulele, stowarzyszeń, kursów dla osób w rożnym wieku.
PROWADZĄCY:
Bartłomiej Orłowski - absolwent Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej (specjalność: edukacja muzyczna) na Akademii Sztuki w Szczecinie. Nauczyciel muzyki, instruktor gry na ukulele, realizator dźwięku, kompozytor, aranżer. Gitarzysta Szczecińskiej grupy CHORZY. Nauczyciel gry na ukulele z certyfikatem James Hill Ukulele Initiative, założyciel szkoły Akukulele.pl. Współtwórca i kompozytor muzyki teatralnej. Zwolennik edukacji wolnościowej, w wolnych chwilach – paralotniarz. Więcej: https://akukulele.pl/
Warsztat realizowany w ramach projektu "Relacje od nowa" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura - Interwencje. Edycja 2022 oraz ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.
Kontakt:
Magdalena Różycka
Mazowieckie Obserwatorium Kultury
Mazowiecki Instytut Kultury
tel./SMS 661 660 994
e-mail m.rozycka@mik.waw.pl
Autorka fotografii: Jolanta Suszko - Adamczewska