A- A A+
vimeo facebook
Dobry to stan
26 // 04 // 2023
Dobry to stan
dobrostanowy wyjazd dla animatorek kultury
Zapraszamy Was na wyprawy w poszukiwaniu dobrostanu. Poprowadzą nas trzy perspektywy: ekologia emocjonalna, ruch ciała i wspólnota.
NABÓR ZAKOŃCZONY

Na wszystkie wyprawy wyruszymy w trakcie dobrostanowego wyjazdu dla animatorek kultury, który odbędzie się w dniach 22-24 maja w Domu nad Wierzbami w Jackowie Dolnym, k. Serocka.

Dla kogo są te wyprawy?

Dla animatorek kultury działających w woj. mazowieckim, które potrzebują zatroszczyć się o swój dobrostan, otwartych na poszukiwanie i doświadczanie. Będziemy pracować w kameralnej grupie, aby zapewnić komfort oraz bezpieczną i życzliwą atmosferę otwartości. Zastrzegamy sobie wybór jedynie 15 osób, zdecydowanych i zmotywowanych do udziału w warsztatach. Pierwszeństwo będą miały te osoby, które nie brały udziału w cyklu warsztatowym Dobry to stan w 2022 roku.

Zapewniamy:

  • minimum 10 miejsc dla osób działających poza m.st. Warszawą i maximum 5 miejsc dla osób działających w Warszawie;
  • transport do/z Jackowa Dolnego z/do Pl. Bankowego w Warszawie, wegetariańskie wyżywienie oraz nocleg w pięknych nadbużańskich okolicach.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Nabór zgłoszeń do udziału w wyjeździe potrwa do 27 kwietnia. Formularz zgłoszeniowy dostępny w dole strony. 28 kwietnia ogłosimy wyniki naboru.

Czego będziemy się uczyć? Czego będziemy doświadczać?

22 maja, I wyprawa w poszukiwaniu dobrostanu, perspektywa: ekologia emocjonalna

Czym jest ekologia emocjonalna? Jak działa nasz mózg w kryzysowej sytuacji? Jak pielęgnować indywidualną i kolektywną troskę o siebie i świat w pracy animacyjnej?

W trakcie całodziennych warsztatów z porozmawiamy o tym, jak nasz mózg reaguje na silny stres - poznacie wzór na stres i sprawdzone sposoby na oswojenie go. Zastanowimy się także nad doświadczeniem wypalenia zawodowego wśród osób pracujących w obszarze animacji kultury. Nazwiecie zasoby, które pomogą Wam budować mentalną rezerwę przydatną w przechodzeniu przez trudne sytuacje zawodowe i poszukacie swoich strategii na wzmacnianie odporności psychicznej w pracy. Poćwiczycie formułowanie dobrze sformułowanych celów i mierzenie postępów. Zatrzymacie się, dosłownie złapiecie oddech i wspólnie podładujecie mentalne baterie.

23 maja, II wyprawa w poszukiwaniu dobrostanu, perspektywa: ruch

Metoda Feldenkraisa jest metodą poznawania i rozwijania siebie poprzez ruch. To delikatne, bezwysiłkowe i ciekawe ruchowe „ćwiczenia”, z których korzysta ciało i umysł. Podczas warsztatów zrobimy 4 lekcje metody, głęboko odpoczniemy, obniżymy stres, napięcia mięśniowe, poczujemy siebie i swoje możliwości poprzez ruch. W tej ruchowej i kobiecej podróży powędrujemy do naszej miednicy, kręgosłupa, stóp i głowy. Dotkniemy też naszej kobiecości, subtelności, wrażliwości i siły. Będzie czas na refleksje, pobycie ze sobą i z innymi - w miarę własnych potrzeb. Wiek, sprawność, dolegliwości nie mają znaczenia. Warsztaty mogą być pierwszym spotkaniem z tą formą pracy z ciałem.

III wyprawa w poszukiwaniu dobrostanu, perspektywa: wspólnota

Wieczorem zaprosimy Was do współtworzenia przestrzeni dobrostanowej: wymiany inspiracji, doświadczeń, dzielenia się sobą i swoją kreatywnością, brania i dawania.

24 maja, śniadanie, podsumowujące spotkanie na pożegnanie i powrót do Warszawy ok. godz. 13:00

Prowadzące:

Anna Szapert - pracuję jako trenerka, wykładowczyni akademicka i terapeutka. Współtworzę kolektyw edukacyjny Future Simple oraz Kurs Zawód Artystka. Jestem doktorantką na Uniwersytecie SWPS. Badam kulturę terapeutyczną z perspektywy feministycznej. Moje doświadczenie obejmuje pracę indywidualną i grupową w różnorodnych organizacjach. Towarzyszę w poszukiwaniu nowych kierunków rozwoju, wzmacnianiu wewnętrznych zasobów i potencjału, projektuję i prowadzę procesy szkoleniowe. Uwielbiam pracę z artystami i instytucjami kultury. Pasjonuje mnie obszar psychologii twórczości i poszukiwanie sposobów kompleksowego wspierania twórców i twórczyń.

Paulina Czapska - pracuję jako trenerka, edukatorka i terapeutka. Założyłam kolektyw edukacyjny Future Simple i współtworzę Kurs Zawód Artystka. Ukończyłam psychologię kliniczną i zdrowia na Uniwersytecie SWPS. Badam zjawisko zmęczenia empatią. Od ponad 12 lat wspieram osoby indywidualne i organizacje w poszerzaniu kompetencji zawodowych i osobistych. Projektuję programy edukacyjne i rozwojowe, prowadzę warsztaty i całe procesy wspierające zespoły różnych firm i instytucji kultury. Propaguję ideę zrównoważonego aktywizmu i kolektywnej troski.

Marta Górna Wiszniewska - nauczycielka metody Feldenkraisa w trakcie 4-roku szkolenia w Instytucie Feldenkraisa w Wiedniu. Członkini Austriackiego Stowarzyszenia Metody Feldenkraisa. Założycielka Neuropracowni www.neuropracownia.pl – miejsca, które wspiera ludzi w ich psychofizycznym rozwoju poprzez delikatną pracę z ciałem i układem nerwowym. Pracuje grupowo i indywidualnie w pracowni na warszawskim Mokotowie. Wieloletnia eksploratorka różnorodnych form tańca i metod świadomej pracy z ciałem. Nieustająco zafascynowana sposobem w jaki Metoda Feldenkraisa porusza, wspiera i harmonizuje.

Natalia Roicka - koordynacja i kontakt w sprawie udziału
Mazowieckie Obserwatorium Kultury
kom./SMS 601 668 314
e-mail n.roicka@mik.waw.pl

Załączniki:

regulamin-udzialu-dobrytostan2023.pdf - pobrań: 310, rozmiar: 572,87 KB
  • Brak komentarzy