Tworzymy przestrzeń wymiany doświadczeń, dobrych praktyk, inspiracji, wiedzy i wsparcia. Zapraszamy osoby zarządzające instytucjami kultury i nie tylko na tematyczne zoomowe kawy!
Każde spotkanie poświęcamy ważnemu tematowi - wyzwaniu, z którym mierzą się instytucje kultury. Na każde spotkanie zapraszamy eksperta/ekspertkę, który(a) pomoże znaleźć odpowiedzi na najbardziej palące pytania. Ale tak naprawdę najważniejszymi ekspertami jesteście Wy - podzielcie się swoim doświadczeniem z innymi. Zapraszamy na kawę i do rozmowy, poznajmy się :)
Kiedy najbliższa kawa? 26 maja, godz. 10:00 - 11:00
Jaki temat? O działaniach międzykulturowych
Gdzie? platforma ZOOM; Osoby, które chciałyby skorzystać z tłumacza Polskiego Języka Migowego proszone są o zgłoszenie tej potrzeby na adres mailowy n.roicka@mik.waw.pl do 19.05.2022r.
Jak się na nią dostać? Wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny w dole strony. Na podany w formularzu adres mailowy na 2-3 dni przed spotkaniem prześlemy link.
Na spotkaniu przyjrzymy się międzykulturowej działalności prowadzonej przez Pałac w Miechowicach, który od 29 lutego swoją ofertą objął potrzeby napływającej społeczności ukraińskiej. O tym dlaczego podjęli decyzję aby się we wsparcie zaangażować, jak wygląda ich działalność w tym temacie, jak się zmieniała na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy, z jakimi wyzwaniami się ona wiązała i wiąże teraz, opowie Katarzyna Michalska, kierowniczka Pałacu w Miechowicach funkcjonującego w strukturach Bytomskiego Centrum Kultury.
Katarzyna Michalska - Absolwentka Filologii polskiej UŚ oraz studiów podyplomowych w Warszawskie Szkole Filmowej. Doktorantka na Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji UŚ.Do 2019 r. nauczycielka j. polskiego oraz Wychowania do twórczości w ramach autorskiego programu Klas Aktywności Twórczej, realizowanych w Gimnazjum nr 1 w Bytomiu w latach 2003-2019. W latach 2013 – 2019 ekspertka w zakresie edukacji kulturowej w programie Bardzo Młoda Kultura Narodowego Instytutu Kultury. W latach 2017 – 2022 r. członkini zespołu sterującego ds programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pn. „Edukacja kulturalna”. Finalistka Nagrody im. I. Sendlerowej ”Za naprawianie świata”. Autorka publikacji i scenariuszy dla nauczycieli oraz licznych wystąpień podczas ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji z zakresu edukacji kulturowej, medialnej i filmowej. Animatorka kultury. Mentorka w kursach internetowych CEO „Włącz się! Młodzi i media” i „KUlthuura!” oraz koordynatorka sieci nauczycieli edukacji medialnej na Śląsku (CEO i RODN WOM w Katowicach), ambasadorka programu Spółdzielnia Otwartej Edukacji SpołEd Fundacji Centrum Cyfrowe. We współpracy z Fundacją Nowoczesna Polska realizowała trzyletni międzynarodowy projekt App Your School – Digital Atelier. Od września 2019 – do września 2021 zajmowała stanowisko inspektora w Wydziale Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Bytomiu. Koordynatorka trzyletniego projektu POKŁADY KULTURY – Miejski Program Edukacji Kulturalnej dofinansowany ze środków MKiDN. Od 2021 kierowniczka Pałacu w Miechowicach, filii Bytomskiego Centrum Kultury oraz Pełnomocnik Prezydenta Miasta Bytomia ds edukacji kulturalnej i kulturowej.
Masz pytania? Napisz :)
Kontakt:
Natalia Roicka
Dział Edukacji
Mazowiecki Instytut Kultury
kom./SMS 601 668 314
e-mail n.roicka@mik.waw.pl