A- A A+
vimeo facebook
Dobry to stan - warsztaty o dobrostanie dla animatorek kultury
14 // 03 // 2022
Dobry to stan - warsztaty o dobrostanie dla animatorek kultury
#wspólnota #relacje #dobrostan
Cykl warsztatowy, w ramach którego będziemy odkrywać sposoby i metody na to, jak budować swój stan zasobności.
NABÓR ZAKOŃCZONY

Żyjemy w czasach, kiedy każdy dzień przynosi nowe wyzwania. Dlatego umiejętność zadbania o własne zasoby, o dobrostan i komfort bycia ze sobą, jest obecnie na wagę złota. Chodzi o to, aby działania, które wiążą się z naszą pracą w kulturze (ale i wymagającą codziennością!), były przez nas podejmowane z szacunkiem i troską o siebie.

Chcemy wzmocnić animatorki kultury w dbaniu o własny dobrostan, budując poczucie wspólnoty i wspierające relacje, które staną się ich zasobem na przyszłość.

Zapraszamy na cykl warsztatowy, w ramach którego będziemy odkrywać sposoby i metody na to, jak budować swój stan zasobności.

Dla kogo są te warsztaty?

Dla animatorek kultury działających w woj. mazowieckim, które zadeklarują udział we wszystkich warsztatach cyklu.

Będziemy pracować w kameralnej grupie, aby zapewnić komfort oraz bezpieczną i życzliwą atmosferę otwartości.

Zależy nam na stworzeniu grupy, która będzie dla siebie wsparciem w trakcie trwania cyklu, z tego względu zastrzegamy sobie wybór jedynie 15 osób, zdecydowanych i zmotywowanych do udziału w warsztatach.

Zapewniamy:

minimum 10 miejsc dla osób działających poza m.st. Warszawą

i  maximum 5 miejsc dla osób działających w Warszawie.

 

Nabór trwa od 14 do 25 marca. Formularz zgłoszeniowy dostępny wkrótce w dole strony.

28 marca ogłoszenie wyników naboru.

Jeśli jest bariera, która uniemożliwia Ci wzięcie udziału w cyklu warsztatowym, zgłoś się do nas. Spróbujemy to zmienić :)

Regulamin udziału i naboru dostępny do pobrania w dole strony.

 

Czego będziemy się uczyć? Czego będziemy doświadczać?

 

Warsztaty on-line (czwartki, godz. 10:00–12:00)

31.03  Jak dbać o siebie, wykorzystując wiedzę o układzie nerwowym?

W trakcie tego warsztatu uczestniczki otrzymają podstawowe informacje na temat działania układu nerwowego pod wpływem stresu, poznają uproszczone modele pozwalające posługiwać się tą wiedzą w codziennym życiu. Korzyść: łatwiejsze rozpoznawanie wczesnych objawów stresu i możliwości wracania do równowagi.

14.04  Jak odnawiać swoje zasoby?

W czasie tego warsztatu zajmiemy się stworzeniem listy i mapy zasobów, zrozumieniem, co może stanowić zasób, oraz szukaniem sposobów na zdywersyfikowanie źródła zasobów w codziennym życiu. Korzyść: poszerzenie perspektywy na „zasoby”, uelastycznienie sposobów wspierania siebie samej.

28.04 Jak być dla siebie empatyczną?

Na tym warsztacie odpowiemy wspólnie na pytania:

- co to jest empatia,

- co to jest empatia dla siebie,

- jak z niej korzystać.

Korzyść: zaproszenie łagodności i współczującej obecności do swojego świata wewnętrznego.

12.05 Jak się nie przekraczać i dbać o swoje granice?

Na tym spotkaniu poruszymy kwestie:

- czym są granice osobiste i jak je rozpoznawać u siebie i innych,

- co sprawia, że przekraczamy granice swoje i innych,

- jak swoje granice komunikować.

Korzyść: większa uważność na siebie i swoje potrzeby.

9.06 Jak okazywać sobie miłość i wdzięczność?

Te warsztaty będą poświęcone rozróżnieniu:

- wdzięczności jako uczucia od wdzięczności jako postawy,

- miłości jako uczucia od miłości jako działania.

Będziemy rozmawiać o tym, jakie płyną korzyści z tych rozróżnień i jak możemy używać tej wiedzy i doświadczenia na co dzień, żeby dbać o siebie

23.06 Jak znajdować wspierające przekonania?

Na tym spotkaniu zajmiemy się tematami:

- czym są przekonania i jak wpływają na to, jak postrzegamy świat i siebie same,

- jak aktualizować własne przekonania,

- jak sprawdzać, czy nasze przekonania nas wspierają.

Korzyści: poszerzenie możliwości znajdowania wpływu i sprawczości w swoim życiu.

 

Warsztaty wyjazdowe

23-24.05, Poza schematem, Nuna k. Nasielska

  • Warsztaty praktyczne -  zajęcia skupiające się na ćwiczeniu - indywidualnie, w parach i małych grupach - umiejętności poznanych na spotkaniach online, m.in.:

- ćwiczenie kontaktu ze sobą (też w stresie),

- ćwiczenie wyrażania siebie i swoich potrzeb,

- ćwiczenie słuchania,

- ćwiczenie wyrażania próśb i pragnień.

  • Warsztat automasażu - w czasie tych warsztatów będziemy korzystać z technik autoterapii wpływających na układ poliwagalny, a dzięki temu - na nasze samopoczucie i zdrowie. Między innymi zajmiemy się rozluźnianiem barków i karku, automasażem twarzy i głowy, w tym automasażem okolic oczu, czoła, ust i brody, stawów skroniowo-żuchwowych, omówimy połączenia tych okolic z układem autonomicznym, a także doświadczymy kilku wybranych technik relaksacji bazujących na naszym kontakcie z własnym ciałem. Uczestniczki otrzymają materiały podsumowujące warsztaty.

Dziennik z 24 praktykami do pracy własnej pomiędzy spotkaniami

Praktyka to ćwiczenie, eksperymentowanie, próbowanie, świadome używanie. Możemy praktykować nowe umiejętności, nowy sposób patrzenia na jakiś obszar swojego życia, jakiś element nowego modelu komunikacji. Praktyka to nie praca domowa, to umowa samej ze sobą, żeby codziennie dać sobie szansę próbować na nowo. W praktyce nie chodzi o postępy, czy szlifowanie umiejętności, a właśnie o powtarzanie prób.

Dziennik będzie narzędziem uzupełniającym warsztaty i pomagającym utrzymać kontakt z ich treściami. Zawartość dziennika jest autorskim dziełem prowadzących. Uczestniczki otrzymają go w formacie pdf do druku. 

 

Prowadzące:

Sylwia Włodarska jest Panią Swojego Szczęścia w najbardziej odpowiedzialnym i najważniejszym projekcie - swoim własnym życiu. Pracuje jako mediatorka, coach i trenerka komunikacji zorientowanej na potrzeby. Ma na swoim koncie wystąpienie TEDx. Organizuje konferencję online  “Bliżej potrzeb, bliżej szczęścia”. Ukończyła studia podyplomowe Porozumienie bez Przemocy wg Marshalla B. Rosenberga. Jest główna szczęściarą na blogu paniswojegoszczescia.pl. Pasjonatka książek i bycia blisko natury, mama trójcy, która jest niewyczerpanym, choć często wyczerpującym źródłem inspiracji.

Marta Sikorska Profesjonalna marzycielka z Pasikoni. Facylitatorka rozwoju z udziałem koni (Equine Assisted Learning) posługuje się mocą zaczerpniętą ze stada koni aby wspierać ludzi w tworzeniu wspierających społeczności. Trenerka komunikacji prowadzącej od serca do serca. Mediatorka. Od ponad 20 lat pracuje z ludźmi w obszarze komunikacji. Założycielka Fundacji Pasikonie. Od 6 lat tworzy wakacyjne wioski z rozwojem dla rodziców – Camp.  Jest mamą dwóch chłopców i partnerką Tomka.

Karolina Ruta Adamczyk zanurzona w pracy z ciałem od kilkunastu lat, dyplomowana masażystka, terapeutka czaszkowo-krzyżowa, nauczycielka masażu, właścicielka firmy Dobrostan - masaże terapeutyczne, trenerka umiejętności psychospołecznych, konsultantka kryzysowa, edukatorka ekologiczna, współzałożycielka eko-społeczności Tierra Sana, wieloletnia uczestniczka kręgów kobiet i facylitatorka warsztatów rozwojowych.

 

Koordynacja i kontakt w sprawie udziału:

Natalia Roicka
Dział Edukacji
Mazowiecki Instytut Kultury
kom./SMS 601 668 314
e-mail n.roicka@mik.waw.pl

Załączniki:

regulamin-udzialu-w-warsztatachdobrostan.pdf - pobrań: 575, rozmiar: 167,56 KB
  • Brak komentarzy