Tworzymy przestrzeń wymiany doświadczeń, dobrych praktyk, inspiracji, wiedzy i wsparcia. Zapraszamy osoby zarządzające instytucjami kultury na comiesięczne tematyczne zoomowe kawy!
Każde spotkanie będzie poświęcone ważnemu tematowi - wyzwaniu, z którym mierzą się instytucje kultury. Pierwsze trzy proponujemy my, kolejne mamy nadzieję wybrać wspólnie z uczestniczkami i uczestnikami. Na każde spotkanie będziemy zapraszać eksperta/ekspertkę, który(a) pomoże znaleźć odpowiedzi na najbardziej palące pytania. Ale tak naprawdę najważniejszymi ekspertami będziecie Wy - podzielcie się swoim doświadczeniem z innymi. Zapraszamy na kawę i do rozmowy, poznajmy się :)
Kiedy najbliższa kawa? 17 grudnia, godz. 10:00 - 11:15
Jaki temat? O zielonej instytucji kultury
Gdzie? platforma ZOOM
Jak się na nią dostać? przesyłając zgłoszenie ( formularz zgłoszeniowy dostępny w dole strony)
Jak organizować zielone wydarzenia kulturalne? Co można zrobić wewnątrz instytucji aby stać się bardziej ekologicznym i zmniejszyć swój wpływ na środowisko? Jak zainspirować swoich pracowników do aktywnego działania na rzecz klimatu? Poszukajmy razem zielonych inspiracji!
Naszym gościem będzie Joanna Mieszkowicz – innowatorka społeczna, edukatorka ekologiczna, aktywistka miejska. W swoich działaniach stara się łączyć kulturę z naturą – zachęca do szacowania i niwelowania swojego negatywnego wpływu na środowisko orgnizatorów wydarzeń - jest twórczynią pierwszego w Polsce Kalkulatora emisji i rekompensaty CO2, stworzyła w Polsce standard Zielonych Wydarzeń, promuje rozwiązania pozwalające zaoszczędzić koszty, organizuje wydarzenia angażujące ludzi w każdym wieku do praktycznych działań na zrównoważonego rozwoju, m.in. sadzenia drzew I ogrodów (wsparła posadzenie ponad 1,5 miliona drzew w Polsce). Współpracuje z festiwalami w całej Polsce, ma szerokie doświadczenie w projektach międzynarodowych. Współtworzy Fundację Aeris Futuro, Komisję Dialogu Obywatelskiego ds. Środowiska w Krakowie, Wawelską Kooperatywę Spożywczą, Krakowską Elektrownie Społeczną (spółdzielnię inwestującą w fotowoltaikę). Stara się być eko-mamą. W wolnym czasie najchętniej podróżuje, tańczy i chętnie uczy tańców tradycyjnych z różnych kultur.
Osoby, które chciałyby skorzystać z tłumacza Polskiego Języka Migowego proszone są o zgłoszenie tej potrzeby na adres mailowy n.roicka@mik.waw.pl do 10.12.2020r.
Masz pytania? Napisz :)
Kontakt:
Natalia Roicka
Dział Edukacji
Mazowiecki Instytut Kultury
tel. 601 668 314
e-mail n.roicka@mik.waw.pl