Głównym celem badania było ustalenie, jak „dostępność” funkcjonuje w świadomości pracowników_czek różnych instytucji kultury z woj. mazowieckiego. Potrzeba takiego badania wzięła się z przekonania, że dostępność, która jest dla wielu osób (a potencjalnie dla każdego z nas) warunkiem niezależności i możliwości pełnego uczestniczenia w życiu społecznym, powinna być właściwie rozumiana. Chcieliśmy więc dowiedzieć się, jak definiuje się dostępność na własny użytek instytucji i jak te definicje przekładają się na działania.
Raport powstał na podstawie 21 wywiadów pogłębionych przeprowadzonych z koordynatorami_kami ds. dostępności oraz przedstawicielami_kami kadry zarządzającej mazowieckimi instytucjami kultury.
Rekomendacje w raporcie są wynikiem rozmów z osobami eksperckimi, które od lat pracuję na rzecz poprawy dostępności instytucji publicznych w Polsce.
Badania zrealizowano dzięki finansowaniu ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach działalności Mazowieckiego Obserwatorium Kultury.
Załączniki: