A- A A+
vimeo facebook
Liderzy kultury w subregionie siedleckim
21 // 12 // 2020
Liderzy kultury w subregionie siedleckim
Raport 2020
Raport przygotowano na podstawie badań podjętych przez firmę Zróbmy Badanie w 2020 r. na terenie powiatów: łosickiego, siedleckiego, sokołowskiego i węgrowskiego.

Diagnoza strategii działania liderów kultury w subregionie siedleckim została wykonana na zlecenie Mazowieckiego Instytutu Kultury w 2020 roku dzięki finansowaniu ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Głównym celem projektu badawczego było odnalezienie liderów kultury działających w subregionie siedleckim (powiat siedlecki, powiat węgrowski, powiat sokołowski, powiat łosicki), określenie, kim są liderzy kultury – jakie cechy i kompetencje posiadają, zdiagnozowanie sytuacji socjoekonomicznej liderów kultury, analiza słabych i mocnych stron działań prowadzonych przez liderów kultury, analiza wsparcia instytucjonalnego kierowanego do liderów kultury.

W latach 2017, 2018 oraz 2019 Mazowiecki Instytut Kultury przeprowadził wraz z Fundacją Obserwatorium diagnozę sytuacji liderów kultury w subregionach radomskim, ostrołęckim i ciechanowskim.

W 2020 r. zespół Instytutu podjął decyzję o odejściu od dotychczasowej formy przeprowadzania badania. Największą zmianą w realizacji diagnozy, było odejście od przyjmowania jakiejkolwiek definicji lidera kultury. W zamian za to szukaliśmy tej definicji wraz z naszymi rozmówcami, pytając ich nie tylko o to, jakie cechy i kompetencje powinien mieć lider kultury, ale także o to, co to znaczy być liderem kultury oraz kim jest lub kim może być lider kultury.

 

Sfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

 

  • Brak komentarzy