Zapraszamy do projektu lokalnych animatorów i animatorki kultury, pracowników i pracowniczki instytucji kultury i placówek edukacyjnych. Warunkiem udziału w projekcie jest współpraca z młodzieżą szkolną, do której docelowo adresujemy naszą propozycję warsztatową. Będziemy pracować z opowieściami chasydzkimi, a także z lokalnymi świadectwami historii mówionej i pisanej. Przygotowane z uczestnikami i uczestniczkami warsztatów wydarzenie narracyjne umiejscowimy w tkance danego miasta/miasteczka/wsi. Do projektu w charakterze tutorów zaprosimy opowiadaczy/opowiadaczki historii oraz wybitnych edukatorów i edukatorki, którzy pracują z dziedzictwem i historią Żydów polskich.
Spośród zgłoszeń wybierzemy 3 oferty. Będziemy pracować w każdym miejscu z jedną, zrekrutowaną w ramach projektu, grupą młodzieży. Przewidujemy 3 wspólne zjazdy w Warszawie – w Muzeum Historii Żydów Polskich, JCC, Mazowieckim Instytucie Kultury.
- zapoznania się i przestrzegania Regulaminu projektu;
- udziału we wszystkich elementach składowych programu;
- działań promocyjnych na podstawie dostarczonych przez Mazowiecki Instytut Kultury materiałów (plakaty, teksty informacyjne, grafiki i infografiki).
Udział w MSO 2023 jest bezpłatny.
do 14 kwietnia - rekrutacja do projektu;
maj-październik - działania projektowe (warsztaty, spotkania z ekspertami, wspólne opowiadanie);
listopad/grudzień - finał działań.
Załączniki: