A- A A+
vimeo facebook
02 // 09 // 2012
MARIMBA W KAMIENIOŁOMIE
W ramach działań animacyjnych realizowanych jako część projektu Kierunek Kultura 2012 dnia 2 września 2012 r. w kamieniołomie w Śmiłowie w powiecie szydłowieckim odbył się niezwykły koncert. W niezwykłej scenerii na instrumentach perkusyjnych, w tym na wspaniałej marimbie zagrali absolwenci i studenci Akademii Sztuki w Szczecinie.

KONCERT MUZYKI PERKUSYJNEJ
Drozd / Sawiński / Kępisty
AKADEMIA SZTUKI W SZCZECINIE

Wykonawcy:

Ilona Drozd – tegoroczna absolwentka Akademii Sztuki w klasie perkusji prof. J. L. Valcercel Gregorio. Jest laureatką wyróżnienia Grand Prix w IV Ogólnopolskim Konkursie Wibrafonowym w Opolu.

Piotr Sawiński – student w klasie perkusji prof. J. L. Valcarcel Gregorio na Akademii Sztuki w Szczecinie. Jest współzałożycielem Tria Perkusyjnego PercussionistAS.

Maria Kępisty – studentka prof. J. L. Valcarcel Gregorio, a także klasy wibrafonu jazzowego u prof. Bernarda Maseli w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Założyła duet Siostry Maria i Julia Kepisty, tworzący muzykę alternatywną z elementami jazzu do autorskich tekstów.

 

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Marka Sztarka oraz Towarzystwo Aktywnych Kulturalnie „Projektoriat” z Szydłowca.

 

O koncercie na portalu Nasz Szydłowiec.pl Kamieniołom w Śmiłowie przesiąknięty muzyką oraz relacje video.

Na portalu Dom na Skale artykuł Muzyczny plener w Śmiłowie.
 
Strona wydarzenia na portalu Facebook.

Film dokumentujący działania animacyjne i koncerty realizowane w ramach projektu Kierunek Kultura 2012 dostępny w strefie wideo.

 

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


wróć do Kierunek Kultura 2012 >>