A- A A+
vimeo facebook

 

Proste narzędzia do ewaluacji

Niniejsza publikacja jest podsumowaniem projektu „Jak dobrze ewaluować projekty kulturalne?”, realizowanego przez Pracownię Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” w ramach priorytetu „Edukacja kulturalna” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pomyślana została jako pomoc dla osób realizujących projekty w dziedzinie edukacji kulturalnej, a w szczególności przedsięwzięcie prowadzone według wytycznych MKiDN.

Miniporadnik stanowi zestaw prostych porad i zaleceń. Odpowiada na często zadawane pytania: jak dobrze przygotować projekt do ewaluacji, jak skutecznie ją przeprowadzić oraz jak mądrze korzystać z jej wyników?

Publikacji towarzyszą także gotowe narzędzia, które pomogą w realizacji niełatwego zadania, jakim jest ewaluacja.

„Miniporadnik ewaluacji dla realizatorów projektów Edukacji kulturalnej”.

Planowanie ewaluacji projektu warto rozpocząć od zapoznania się z “Miniporadnikiem ewaluacji”, znajdziesz tam porady czym jest ewaluacja i dlaczego warto ją prowadzić.

Żeby wybrać odpowiednie narzędzia, zapoznaj się z instrukcjami. Znajdziesz tu informacje kiedy używać danego narzędzia i w jaki sposób go przygotować.

Każde narzędzie można pobrać w formie pdf-a, wydrukować i przygotować samodzielnie. Kostka ewaluacyjna, czy formularz obserwacji pomogą w ewaluacji kameralnych wydarzeń. Kupon bardziej odpowiada na potrzeby organizatorów imprez masowych.