A- A A+
vimeo facebook
Łukasz A. Wawryniuk, laureat I Wyróżnienia nagrody Innowacyjny Menedżer Kultury 2018
Innowacyjny Menedżer Kultury - Małgorzata Sobiesiak
I wyróżnienie
Innowacyjny Menedżer Kultury - Eliza Bujalska
II wyróżnienie
Innowacyjny Menedżer Kultury - Waldemar Dolecki
Wywiad z M. Doleckim
Kinosfera bez barier
Kinosfera w MIK
Konkurs Altergrant
MPEK
Archiwa Społeczne 2018
Kultura Włączania Sokołów Podlaski 2018
Sokołów Podlaski
Katarzyna Sołtys, laureatka II Wyróżnienia nagrody Innowacyjny Menedżer Kultury 2018
Renata Sowińska - Innowacyjny Menedżer Kultury 2018
Galerie Niezależne 2017
Prywatne Podmioty Kultury 2016
Mazowieckie Obserwatorium Kultury
Film opowiadający o projekcie Mazowieckie Obserwatorium Kultury
Power On - Węgrów 2015
Film zawiera tłumaczenie na Polski Język Migowy oraz Polskie napisy
Mazowiecki Konwent Animatorów Kultury
Zaproszenie na Mazowiecki Konwent Animatorów Kultury
Muzeum Prywatne 2015
Muzeum prywatne trailer 2015
Tłumacz Polskiego Języka Migowego Online w MIK
Na potrzeby osób niedosłyszących i niesłyszących uruchomiliśmy w Mazowieckim Instytucie Kultury Tłumacza Polskiego Języka Migowego on-line, który jest dla Państwa dostępny w godzinach:
Pn – pt: 11.00 – 19.00
Kultura Włączania 2014
Film pokazuje i podsumowuje projekt "Kultura Włączania" - podnoszenie kompetencji kadr kultury województwa mazowieckiego w zakresie wspierania procesów edukacji włączającej. Projekt był realizowany w Ostrowi Mazowieckiej od lutego do listopada 2014 roku.
Realizacja: Rafał Chojnacki, Karol Skierski
Kierunek Kultura 2013
Film dokumentujący działania animacyjne w Pogorzeli, Łajskach, Pułtusku i PAN-Górze towarzyszące projektowi Kierunek Kultura 2013. Skupiały się one wokół zagadnienia "nieuczestnictwa" w kulturze oraz starały się odpowiedzieć na potrzeby lokalnej społeczności.
Realizacja: Krzysztof Gajewski
Wyszło Szydło 2013
Film stanowi dokumentację działań odbywających się w ramach projektu Wyszło Szydło! realizowanego w 2013 roku w Szydłowcu i okolicach.
Realizacja: Krzysztof Gajewski, Witold Basiewicz
Seminarium "Muzeum prywatne"
Film dokumentujący seminarium "Muzeum Prywatne" oraz towarzyszące mu warsztaty i działania animacyjne. Seminarium odbyło się w Kamieńczyku n. Bugiem w dniach 12-13 października 2013 roku.
Zdjęcia i montaż: Paweł Heppner
Muzeum Społeczne Łajski 2013 - finał
Film z finału Muzeum Społecznego realizowanego w ramach projektu Kultura włączania w 2013 roku. Finał odbył się 14 czerwca 2013 roku w Łajskach.
Projekt Muzeum Społeczne opracował i prowadził Krzysztof Żwirblis.
Zdjęcia i montaż: Rafał Sieradzki
Kierunek Kultura 2012
Film jest dokumentacją dwóch działań zrealizowanych w ramach projektu Kierunek Kultura 2012 zwieńczonych koncertami: „Marimba w Kamieniołomie” oraz „Bach w Pogorzeli”. Jest także opowieścią o metodzie Nowej Kultury autorstwa Marzanny Groblewskiej i Marka Sztarka, za pomocą której prowadzone były działania. Wydarzenia były realizowane przez Marka Sztarka oraz Towarzystwo Aktywnych Kulturalnie "Projektoriat" i Stowarzyszenie „Akademia Łucznica”.
Blok3 2012 - krótki film
Krótki film podsumowujący działania prowadzone w ramach projektu Blok3 w Szydłwocu, na Osiedlu Dudziarska oraz w Trójmieście w lipcu-sierpniu 2012 roku.
Realizacja: PGR ART 2012
Blok3 2012 - Gdańsk
Film dokumentujący warsztaty dla dzieci i młodzieży z Szydłowca oraz Osiedla Dudziarska w Warszawie. Warsztaty odbyły się podczas wyjazdu do Gdańska w dniach 23-27 lipca 2012 roku w ramach projektu Blok3.
Realizacja: PGR ART 2012
Blok3 2012 - Blok3
Animacja "Blok3" powstała podczas warsztatów realizowanych w dniach 16-21 lipca 2012 roku na Osiedlu Dudziarska w Warszawie w ramach projektu Blok3.
Realizacja: uczestnicy projektu Blok3, Sylwester Gałuszka (PGR ART)
Blok3 2012 - Os. Dudziarska
Film dokumentujący warsztaty dla dzieci i młodzieży przeprowadzone na Osiedlu Dudziarska w Warszawie w dniach 16-21 lipca 2012 roku w ramach projektu Blok3.
Realizacja: PGR ART 2012
Blok3 2012 - Szydłowiec
Film dokumentujący warsztaty dla dzieci i młodzieży przeprowadzone w Szydłowcu w dniach 9-14 lipca 2012 roku w ramach projektu Blok3.
Realizacja: PGR ART 2012
Blok3 2012 - Tożsamość
Animacja "Tożsamość" powstała podczas warsztatów realizowanych w dniach 9-14 lipca 2012 roku w Szydłowcu w ramach projektu Blok3.
Realizacja: uczestnicy projektu Blok3, Sylwester Gałuszka (PGR ART)
Blok3 2012 - Moja własna wielokulturowość
Animacja "Moja własna wielokulturowość" powstała podczas warsztatów realizowanych w dniach 9-14 lipca 2012 roku w Szydłowcu w ramach projektu Blok3.
Realizacja: uczestnicy projektu Blok3, Sylwester Gałuszka (PGR ART)
Blok3 2012 - 12 kroków
Animacja "12 kroków" powstała podczas warsztatów realizowanych w dniach 9-14 lipca 2012 roku w Szydłowcu w ramach projektu Blok3.
Realizacja: uczestnicy projektu Blok3, Sylwester Gałuszka (PGR ART)
Cięcie 2011 - Szydłowiec
Film jest dokumentacją części "Cięcia - interdyscyplinarnego projektu edukacyjno-animacyjnego", która odbywała się w Szydłowcu w 2011 roku. Projekt stanowił uzupełnienie Kongresu ShortCut Europe 2011, a w jego realizacji wzięli udział m.in. Artur Żmijewski i Paweł Althamer.
Realizacja filmu: Żwirek
4xDudziarska
Film jest opowieścią o osiedlu Dudziarska na warszawskiej Pradze Południe oraz o różnorodnych działaniach animatorów, artystów i działaczy społecznych, które są tam podejmowane. Film został zrealizowany w 2011 roku w ramach "Cięcia - interdyscyplinarnego projektu edykacyjno-animacyjnego".
reżyseria: Ziemowit Jaworski
scenariusz: Monika Weychert Waluszko
Prolog 2011
Film jest dokumentacją projektu "Nierozpoznane wymiary rozwoju kulturalnego. ShortCut/Cięcie: prolog" zrealizowanego w 2011 roku. Został zaprezentowany podczas kongresu „ShortCut Europe 2011”, stanowiąc istotny głos w dyskusji na temat potencjału kreatywnego społeczności lokalnych oraz próby przekroczenia dyskursu „lokalnego rozwoju”.
Realizacja: Pola Rożek
Urządzenia z Broniowa i Ostałówka
Film powstał w 2011 roku w ramach projektu „Nierozpoznane wymiary rozwoju kulturalnego. ShortCut/Cięcie: prolog" zorganizowanego przez Mazowiecki Instytut Kultury (wcześniej Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki) pod naukowym kierownictwem dr Tomasza Rakowskiego we współpracy z zespołem etnografów i animatorów kultury Kolektyw Terenowy.
Kamera i montaż: Łukasz Skąpski
MULTIPOLIS: Mazowsze/Warszawa
Film jest dokumentacją i podsumowaniem warsztatów MULTIPOLIS: Mazowsze/Warszawa realizowanych w maju i czerwcu 2011 roku. Były one częścią projektu Kierunku Kultura 2011 skierowaną do animatorów kultury i edukatorów z terenu szeroko rozumianej metropolii warszawskiej: Warszawy i gmin sąsiednich.
Wywiad - Marcin Prengowski
Wywiad z Marcinem Prengowskim założycielem i prezesem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Nad Bzurą" z Sochaczewa. Wywiad został zrealizowany w ramach projektu Kierunek Kultura w 2010 roku.
Wywiad - Maria Koc
Wywiad z Marią Koc dyrektorką Sokołowskiego Ośrodka Kultury w Sokołowie Podlaskim. Wywiad został zrealizowany w ramach projektu Kierunek Kultura w 2010 roku.
Wywiad - Jacek Czubak
Wywiad z Jackiem Czubakiem prezesem Stowarzyszenia Fabryka Feniksa z Żyrardowa. Wywiad został zrealizowany w ramach projektu Kierunek Kultura w 2010 roku.