A- A A+
vimeo facebook
Warsztaty // Mazowieccy Liderzy Kultury
Warsztaty Mazowieccy Liderzy Kultury były kolejnym etapem realizacji programu Kierunek Kultura. Zorganizowano je w 2011 roku z myślą o wybranych przez Zespół Projektowy osobach uczestniczących w poprzednich czterech cyklach warsztatów Kultura tworzy rozwój.

W małej społeczności powodzenie przedsięwzięć kulturalnych zależy niejednokrotnie od zaangażowania pojedynczych osób. Lokalni liderzy inicjują nowe działania, inspirują swoich sąsiadów i znajomych; biorą na siebie największy ciężar związany z organizowaniem wydarzeń. Od ich aktywności i determinacji w dużym stopniu zależy  powodzenie danego przedsięwzięcia.

Celem projektu było wzmocnienie i pogłębienie kompetencji lokalnych liderów wyłonionych w ciągu dwóch lat trwania programu Kierunek Kultura. Cykl warsztatów zakładał wyposażenie uczestników w niezbędne narzędzia pracy projektowej. Mieli oni okazję zwiększyć swoją wiedzę na temat działań z zakresu PR oraz kontaktów z mediami, a także prześledzić dynamikę pracy grupowej podczas realizacji projektów. Uczestnicy zapoznali się z metodą Lego Logos oraz sposobem działania Laboratorium Edukacji Twórczej. Metody Laboratorium mieli okazję wypróbować w praktyce przeprowadzając własne mini akcje angażujące przechodniów i spacerowiczów z okolic placu Na Rozdrożu i Łazienek Królewskich.

Warsztaty odbyły się w dniach 21-22.03 i 4-5.04.2011 r. w Warszawie w Centrum Partnerstwa Społecznego Dialog, Laboratorium CSW oraz  Kinokawiarni Stacja Falenica.

Warsztaty prowadzili: Jarosław Spychała, Wojciech Kłosowski, Maria Parczewska i Janusz Byszewski, Ilona Iłowiecka-Tańska.

Uczestnicy odwiedzili także Teatr Academia na warszawskiej Pradze. W czasie kolacji mieli okazję posłuchać o historii teatru oraz odnowić nawiązane w czasie poprzednich edycji znajomości, spokojnie porozmawiać, wymienić się doświadczeniami.

Uczestnicy podkreślali, że warsztaty dostarczyły im wielu inspiracji do dalszego działania i że sama możliwość spotkania z osobami działającymi w podobnej przestrzeni, wymiany doświadczeń i rozmowy była dla nich bardzo cenna.

wróć do: Kierunek Kultura