Rusza II edycja kursu MPEK-u!
Rusza II edycja kursu MPEK-u!

Jak działać lokalnie? Weź udział w kursie MPEK-u i odkryj swój przepis!

Ewaluacja, komunikacja, diagnoza – chcesz zacząć działać, ale wszystko wydaje się skomplikowane? A może czujesz, że warto uporządkować swoją wiedzę lub zastanawiasz się jak działać bardziej efektywnie? Po sukcesie pierwszej edycji, Mazowiecki Program Edukacji Kulturalnej ponownie zaprasza do udziału w bezpłatnym kursie online „Społeczne Działania Twórcze – Narzędziownik MPEK-u”. Nabór trwa do 8 marca 2021 r. Pośpiesz się – liczba miejsc ograniczona! 

Zdobywaj wiedzę i dołącz do społeczności MPEK-u

Kurs online „Społeczne Działania Twórcze – Narzędziownik MPEK-u” to sposób na zdobycie wiedzy i narzędzi, które ułatwią Ci realizację działań lokalnych oraz szansa na wsparcie merytoryczne ze strony ekspertek Rady Programowej MPEK-u. To także możliwość wymiany doświadczeń z innymi osobami, działającymi na terenie województwa mazowieckiego.

Uczestnicy i uczestniczki kursu:

 • otrzymają dostęp do internetowego kompendium wiedzy stworzonego przez ekspertki Rady Programowej Mazowieckiego Programu Edukacji Kulturalnej, zawierającego dwadzieścia tematów w czterech modułach tematycznych: Podstawy działań lokalnych, Twórcze inspiracje, Metody skutecznego działania, Promocja i komunikacja;
 • wezmą udział w spotkaniu wprowadzającym (12.03.2021 r.);
 • wezmą udział w regularnych spotkaniach online, podsumowujących kolejne moduły kursu (26.03, 9.04, 23.04, 7.05 2021 r., godzina spotkań zostanie potwierdzona z uczestnikami) – spotkania prowadzone będą przez ekspertki Rady Programowej Mazowieckiego Programu Edukacji Kulturalnej;
 • otrzymają zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo w kursie (kryterium jest udział w trzech spotkaniach podsumowujących moduły). 

 

Dzięki udziałowi w kursie dowiesz się jak:

 • włączać sąsiadów i tworzyć miejsca wspólne,
 • prowadzić badania,
 • walczyć z "niczym",
 • prowadzić ewaluację,
 • zdobywać wiedzę i łapać nową perspektywę,
 • działać niestandardowo, eksperymentować i improwizować,
 • nawiązywać relacje z biznesem i instytucjami,
 • opanować barter,
 • prowadzić efektywną komunikację i promocję.


Zasady naboru

Kurs skierowany jest do osób działających na terenie województwa mazowieckiego – z wyłączeniem miasta stołecznego Warszawy, które zajmują się, lub chciałyby się zajmować edukacją kulturalną, dziedzictwem kulturowym regionu, sztuką społeczną, animacją kultury, działaniami twórczymi w społeczności lokalnej.

Aby wziąć udział w naborze należy zapoznać się z REGULAMINEM, znajdującym się jako załącznik w zakładce KURS oraz wypełnić i przesłać FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY do 8 marca 2021 r. (włącznie).

W wyniku naboru wyłonionych zostanie piętnaścioro uczestników i uczestniczek, którzy jako pierwsi wyślą kompletne zgłoszenia. Pozostałe osoby zostaną umieszczone na liście rezerwowej. 

Udział w kursie jest bezpłatny.

SZCZEGÓŁY: www.mazowieckieobserwatorium.pl/mpek-kurs.html

Pytania prosimy kierować drogą mailową: mpek@mik.waw.pl lub telefonicznie: 669 395 783

Kurs organizowany jest w ramach Mazowieckiego Programu Edukacji Kulturalnej.
Operatorem Programu oraz organizatorem naboru jest Mazowiecki Instytut Kultury. 

 

Dołącz do programu!