Rezydencje

Rezydencje animacyjne we wsiach 

Uczenie przez doświadczenie

Działania twórcze i społeczne w małych miejscowościach są w dużej mierze realizowane przez amatorów – osoby z odpowiednim temperamentem, charakterem, potrzebami społecznymi. Najpierw są intuicje, zdobywanie wiedzy jest często następnym krokiem. Aby podnieść kompetencje lokalnych animatorów i animatorek kultury, staramy się działać zgodnie z cyklem Kolba i jak najczęściej uczyć przez doświadczenie. Stąd pomysł na rezydencje animacyjne w dwóch wsiach – Rząśnik-Majdan oraz Kurpie Dworskie i Szlacheckie.

Formuła rezydencji animacyjnych

Rezydencje animacyjne będą polegały na współpracy doświadczonych animatorów i animatorek kultury lub artystów i artystek społecznych z dwoma sołtyskami niewielkich wsi w województwie mazowieckim. To co ważne, to jak najlepsze dopasowanie osób, oczekiwań i koncepcji – dlatego nabór ma otwartą formę konkursu.  Finalnego wyboru dokonają same sołtyski wraz ze swoimi społecznościami oraz Rada Programowa MPEK.

Rezydencja polegać będzie w dużej mierze na współbyciu oraz współorganizacji działań społecznych i twórczych we wsiach. Wyłonieni w konkursie rezydenci i rezydentki wykonywać będą pracę terenową na miejscu wspierając sołtyski swoją wiedzą, kompetencjami i pomysłami. Rezydencje mogą się odbywać w terminie czerwiec-listopad 2020 r.

Każdy rezydent/rezydentka otrzyma wynagrodzenie w wysokości 5000 zł brutto. Dodatkowo pokryte zostaną koszty realizacji działań w kwocie do 5000 zł brutto (w każdej z dwóch lokalizacji).

Szczegóły współpracy są określone w regulaminie rezydencji, który znajduje się w załączniku do artykułu oraz na naszym profilu na Facebooku.

Sylwetki sołtysek

Agnieszka Kryspin-Gałązka 


Izabela Gawek

  

Zasady naboru

Aby wziąć udział w naborze na rezydencje animacyjne we wsiach należy zapoznać się ze szczegółowym regulaminem (w załączniku do artykułu oraz na naszym profilu na Facebookuoraz uzupełnić i przesłać FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY do dnia 8 maja 2020 r.

UWAGA!

Uzupełniając formularz należy załączyć swoje portfolio oraz umieścić link do krótkiego filmu z odpowiedzią na pytanie „Dlaczego chcę wziąć udział w rezydencjach animacyjnych we wsi Rząśnik-Majdan bądź Kurpie Dworskie i Szlacheckie?” (film może być nakręcony telefonem i prezentować jedynie osobę odpowiadającą na pytanie).

Kategorie wyboru rezydentów/rezydentek to:

1) doświadczenie w realizacji działań animacyjnych ze społecznościami lokalnymi;
2)udokumentowane wykształcenie lub/oraz dorobek animacyjny lub w obszarze sztuk społecznych;
3) umiejętność realizacji projektów kulturalnych: planowania działań zgodnie z harmonogramem, zarządzania budżetem projektu, prowadzenia warsztatów twórczych, pracy metodą projektu.


Nabór skierowany jest do osób i organizacji działających na terenie Polski ze szczególnym uwzględnieniem województwa mazowieckiego. W naborze mogą brać udział osoby prywatne.


Pytania prosimy kierować drogą mailową: mpek@mik.waw.pl  lub telefonicznie: 669 395 783

 

 

Załączniki:

regulamin-rezydencji-animacyjnych-we-wsiach-2020.pdf - pobrań: 295, rozmiar: 112.03 KB

Dołącz do programu!