KONKURS MAZOWIECKI MENEDŻER KULTURY

Anna Grędzińska
Anna Grędzińska

Dyrektorka Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy

Nagroda za mistrzowskie przeprowadzenie instytucji przez proces zmiany, która doprowadziła do usprawnienia procesu komunikacji wewnętrznej, transparentności podejmowanych działań, zbudowania poczucia zaufania i solidarności wśród pracowników oraz pełnego wykorzystania ich potencjału, przy jednoczesnym zadbaniu o komfort ich pracy; za podejmowanie wyzwań i kształtowanie swojej postawy liderskiej w odpowiedzi na te wyzwania oraz dzięki procesowi samodoskonalenia zawodowego; a także za prowadzenie instytucji i filii, skupiających ludzi z pasją, którzy działają w dialogu z mieszkańcami i innymi lokalnymi podmiotami.

 

fot. Jolanta Suszko-Adamczewska

"Za mój największy sukces uważam stworzenie wspaniałego, wyjątkowego, wielobarwnego i zaangażowanego zespołu o szerokich kompetencjach zawodowych. Najważniejsi są ludzie. Zespół osób, z którymi mam ogromną przyjemność pracować, jest moją podporą, inspiruje mnie i sprawia, że chcę być lepszym człowiekiem, odpowiedzialnym i sprawczym szefem. Moją rolą jest dbanie o dobrostan pracowników. Ten aspekt jest wielopłaszczyznowy, począwszy od dobrych warunków pracy (zadbane, nowoczesne przestrzenie i nowoczesny sprzęt do pracy), przez stworzenie elastycznego czasu pracy, przy jednoczesnym zagwarantowaniu optymalnego dostępu użytkownikom do naszych filii, w tym wprowadzenie w wakacje jednej zmiany, gdzie we wtorki i piątki kończymy pracę o 16.00, kończąc na dobrostanie materialnym zespołu, zadbaniu o godziwe zarobki i motywujący system wynagradzania. Od kilku lat wszystkie wymienione aspekty są przedmiotem mojej troski i mówię o tym z dumą.

Moim celem jest wykorzystanie potencjału instytucji i zespołu w tworzeniu wyjątkowego miejsca na kulturalnej mapie Warszawy, miejsca, które przyciąga bogatą, uszytą na miarę ofertą. Ofertę, którą proponujemy, tworzymy w ramach współpracy z mieszkańcami, wolontariuszami, stowarzyszeniami i jednostkami miejskimi. Dokładamy wszelkich starań, aby działania biblioteki były na wysokim poziomie. Realizacja tego celu przełoży się na wysoką ocenę mieszkańców, osób korzystających oraz Organizatora."

Zapraszamy do posłuchania jak o swojej menedżerskiej działalności opowiada laureatka konkursu.

Wersja z PJM

Wersja z audiodeskrypcją