A- A A+
vimeo facebook
Miejsca szczególne - sztuka w przestrzeni lokalnej
21 // 06 // 2018
Miejsca szczególne - sztuka w przestrzeni lokalnej

Zajęcia jak i sam proces tworzenia malowideł poprowadzą artyści z grupy Very Wall – absolwenci Wydziału Malarstwa na warszawskiej ASP. Dzieciaki będą miały za zadanie poznać lokalną tradycję, zwyczaje, mity, baśnie i legendy. A może także w historii znajdą coś ciekawego? Jednym słowem wszystko co wiąże się z lokalną kulturą, z której zaczerpną temat do stworzenia dwóch malowideł na przystankach.

Udział w projekcie będzie nie tylko poszerzeniem doświadczenia artystycznego, ale także pogłębieniem odpowiedzialności za dobro wspólne. Co więcej akcja będzie miała miejsce w przestrzeni publicznej, bez żadnych pasów, barierek, zabezpieczeń, po to by każdy mógł zbliżyć do twórców i do samej sztuki.

To nie pierwsza odsłona Miejsc szczególnych. Mamy duże doświadczenie w wychodzeniu ze sztuką na ulice, w bardzo różnych warunkach. Mazowiecki Instytut Kultury chciałby tym projektem wzmocnić lokalną kulturę, zainicjować do dalszych działań artystyczno-kulturalnych oraz po prostu otworzyć ludzi na sztukę. Liczymy na to, że w Olszance uda się osiągnąć to co w poprzednich edycjach – zarazić ludzi twórczą pasją!

Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury
Koordynator: Paulina Czajor (MIK) p.czajor@mik.waw.pl tel. 22 586 42 10.

 

https://www.mik.waw.pl/zapowiedzi/item/2655-18-28-czerwca-olszanka-i-karczowka-miejsca-szczegolne-sztuka-w-przestrzeni-lokalnej-malarstwo-i-warsztaty.html 

  • Brak komentarzy