A- A A+
vimeo facebook
Webinarium:
24 // 04 // 2018
Webinarium:"Współpraca międzyśrodowiskowa: artysta w szkole"

Spotkanie będzie podzielone na dwie części. Podczas pierwszej Olga Gronowska-Pszczoła, z perspektywy nauczycielki pracującej w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym, opowie o warunkach jakie powinny zaistnieć, aby w szkole mógł być zrealizowany artystyczny projekt edukacyjny, polegający na ścisłej współpracy z artystą rezydentem. Pokaże możliwy przebieg działań, odwołując się do kilkumiesięcznej pracy z młodzieżą w ramach programu „Sztuka zaangażowania” w warszawskich MOW-ach i MOS-ach.

Drugą część webinarium poprowadzi Małgorzata Minchberg. Na przykładzie projektu twórczego w MOS nr 8 w Radości w ramach programu „Sztuka zaangażowania”opowie o procesualnej metodzie pracy twórczej wynikającej z obserwacji uczniów. Przedstawi dobre praktyki interdyscyplinarnej edukacji przez sztukę, nowe trendy w nauczaniu w Europie oparte na potrzebach dzieci i młodzieży oraz zmiany w roli nauczyciela. Proces edukacyjny i rozwojowy przebiega najskuteczniej w działaniach twórczych, a sztuka jest czynnikiem łączącym różne dyscypliny, dziedziny, aktywności i środowiska i umożliwia tzw. edukację konektywną.

Prowadzące:
Olga Gronowska-Pszczoła - nauczycielka języka polskiego i pedagożka resocjalizacyjna pracująca w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym nr 4 w Warszawie; liderka Szkoły Tolerancji w Centrum Edukacji Obywatelskiej. Wyróżniona w IX edycji Nagrody im. Ireny Sendlerowej za Naprawianie Świata. Wraz ze swoimi podopiecznymi realizuje projekty dotyczące kultury Żydów, historii getta warszawskiego, Miejsc Pamięci, wielokulturowości i antydyskryminacji.

Małgorzata Minchberg - artystka wizualna, edukatorka i animatorka kultury, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie upowszechniania kultury, Laureatka I Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej. Edukuje do sztuki i przez sztukę. Z pasją zajmuje się pielęgnowaniem postaw twórczych ludzi niezależnie od wieku, wykształcenia czy zdolności. W swoich działaniach zestawia różne dyscypliny sztuki, dziedziny nauki, środowiska i pokolenia. Autorka i współautorka licznych projektów artystyczno-edukacyjnych, zrealizowanych przy współpracy z warszawskimi instytucjami kultury.

Rejestracja:fundacjaceo.clickmeeting.pl/wspolpraca-miedzysrodowiskowa-artysta-w-szkol

Link do zapisu webinarium : ARTYSTA W SZKOLE
Więcej informacji o cyklu webinariów CEO i Kulturalnych Edukatorów: https://rezydencje.ceo.org.pl/aktualnosci/webinaria-ceo-i-kulturalnych-edukatorow

  • Brak komentarzy