A- A A+
vimeo facebook
II Ogólnopolska Konferencja
26 // 11 // 2017
II Ogólnopolska Konferencja "Wolontariat w Kulturze"!

Konferencję, która w tym roku odbywa się pod hasłem "Wolontariat w kulturze: uczestnictwo, społeczność, rozwój" organizuje Narodowe Centrum Kultury, w partnerstwie z Muzeum Łazienki KrólewskieMuzeum Powstania Warszawskiego i Fundacją Kronenberga. Już po raz drugi pracownicy sektora kultury i eksperci z zakresu wolontariatu z całego kraju spotkają się, żeby wymieniać się doświadczeniami, dobrymi praktykami, czerpać inspiracje i rozwijać kompetencje. Doceniając znaczenie i rolę wolontariuszy w nowoczesnej instytucji kultury, chcemy wspólnie zastanawiać się, jak z nimi współpracować i mądrze koordynować ich pracę.

 

Wolontariat w kulturze od kuchni

Pomogą nam w tym zaproszeni eksperci, uczestniczący w szeregu paneli dyskusyjnych oraz trenerzy, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się podczas odbywających się równolegle warsztatów. Uczestnicy będą mogli wybrać jeden z pięciu tematów: wolontariat szkolny, międzypokoleniowy, międzynarodowy, e-wolontariat oraz budowanie wolontariatu długofalowego. Na deser – zaprosimy do udziału w sesji posterowej, prezentującej projekty zrealizowane w ramach konkursu grantowego Fundacji Kronenberga. Swoimi receptami na wolontariat w kulturze podzielą się m.in. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle i Gminny Ośrodek Kultury w Ujeździe. Sesja będzie także wyjątkową okazją do rozmów i konsultacji z ekspertami, panelistami i trenerami, którzy pozostaną do Waszej dyspozycji!

 

Zarejestruj się!

Na II Ogólnopolską Konferencję „Wolontariat w kulturze” zapraszamy koordynatorów i osoby odpowiedzialne za wolontariat w instytucjach kultury, a także tych, którzy przygotowują się do przejęcia obowiązków związanych z zarządzaniem wolontariuszami lub projektami z ich udziałem. Mile widziani są zarówno reprezentanci instytucji już doświadczonych w prowadzeniu wolontariatu, jak i tych dopiero planujących jego wdrożenie.

Udział w konferencji i towarzyszących jej warsztatach jest bezpłatny. Uczestnikom zapewniamy także obiad oraz przerwy kawowe. Koszty przyjazdu na konferencję oraz nocleg uczestnicy pokrywają we własnym zakresie.

FORMULARZ REJESTRACYJNY aktywny jest od 10 do 26 listopada. Decyduje kolejność zgłoszeń! Zakwalifikowane osoby otrzymają potwierdzenie udziału do 27 listopada.

II Ogólnopolska Konferencja “Wolontariat w Kulturze” to wydarzenie towarzyszące inicjatywie Kulturalny Bilet Wolontariusza. Przypominamy jednak, że zgłoszenie swojej instytucji do udziału w niej nie jest jednoznaczne z rejestracją na konferencję!

Pobierz

  • Brak komentarzy