A- A A+
vimeo facebook
Warsztaty teatralne
18 // 09 // 2017
Warsztaty teatralne "Spotkanie z Mistrzem"

Warsztaty są adresowane do praktyków teatralnych prowadzących teatry amatorskie i zajęcia dla recytatorów oraz osób zainteresowanych pracą ze słowem i formą teatralną: animatorów, nauczycieli, recytatorów.

Program zakłada trzydniową pracę warsztatową w blokach tematycznych: Ciało- Obraz- Forma.

Uczestnicy warsztatów koncentrować się będą na interpretacji wiersza współczesnego wykorzystując teksty Cz. Miłosza, S.Barańczaka, M. Białoszewskiego, M.Świetlickiego, A. Wiedemanna.

Istnieje możliwość proponowania przez uczestników innych tekstów do pracy.

 

Ćwiczenia oparte będą na pracy z tekstem, wychodzącej od holistycznej koncepcji człowieka do włączania mówienia tekstu w organiczny proces komunikacji.

Warsztaty zostaną zakończone grupowym pokazem zdobytych umiejętności.

 

Tematy ćwiczeń:

Ciało - instrument. Postawa i świadomość ciała w mówieniu (niwelowanie zbędnych napięć w ciele, techniki relaksacyjne i oddechowe, wizualizacja w pracy nad głosem i tekstem).

Obraz – oddech, myśl- dźwięk – słowo. Ćwiczenia na tekstach haiku w tłumaczeniu Czesława Miłosza, ćwiczenia nad rezonatorami dźwięku w ciele, zmysły w mówieniu.

Forma - prozodyjne środki ekspresji w interpretacji tekstu (akcent, rytm, fraza, aliteracje, kadencja, antykadencja, dynamika i segmentacja tekstu). Ćwiczenia na wybranych tekstach.

 

Udział w warsztatach pozwoli odkryć, co zrobić by nasza komunikacja była skuteczna, jak przekazać myśli i uczucia autora, jak pracować z tekstem, by nasza interpretacja miała osobisty charakter.

Oraz popracować nad uświadamianiem blokad w ciele utrudniających komunikację, oddechem i wykorzystaniem ćwiczeń relaksacyjnych z dźwiękiem w interpretacji tekstu, techniką mnemotechniczną i ćwiczeniami rozwijającymi kreatywność, środkami ekspresji i wymogami związanymi z formą wiersza współczesnego (rytm, intonacja, instrumentacja zgłoskowa itp.)

 

Ważne: Uczestnicy proszeni są o zabranie wygodnych strojów, niekrępujących ruchy.

Prowadząca: Ziuta Zającówna- (Józefa Zając-Jamróz) aktorka, reżyser, profesor PWST w Krakowie, laureatka festiwali teatrów jednego aktora, stypendystka Polsko-Amerykańskiej Fundacji Fulbrighta (2007), prowadzi Teatr Proscenium realizując w ramach Stowarzyszenia Teatrów Nieinstytucjonalnych w Krakowie niezależne projekty artystyczne (Teatralny Hyde Park).

Szczegółowy harmonogram PROGRAMU do pobrania na dole strony.

 

Ilość godzin : 16

Liczba miejsc: max 20 osób

Termin: 28-30 września 2017

Ośrodek szkoleniowy: w Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach

Dojazd: zapewniony przez NCK na trasie: Warszawa – Dom Pracy Twórczej - Warszawa

 

Kontakt: Ewa Zbroja, ezbroja@nck.pl, tel. 605 099 179; Irmina Wyżga-Recka, irecka@nck.pl, tel. 518 332 896

 

 

REKRUTACJA

Kryteria naboru: FORMULARZ REJESTRACYJNY (dostępny w trakcje trwania rekrutacji) można wypełniać do 14 września 2017 (włącznie).

Kryterium wyboru: zainteresowania teatrem, uzasadnienie udziału w wybranym warsztacie oraz kolejność zgłoszeń.

O wynikach rekrutacji poinformujemy nie później niż do 18 września 2017 r.

Koszt udziału (dotyczy jednego warsztatu): 246 zł brutto (200,00 PLN +23% VAT )

W cenę warsztatu wliczone są:

  • udział w zajęciach warsztatowych,
  • wyżywienie,
  • nocleg (pokoje dwuosobowe),
  • transport na trasie Warszawa - ośrodek szkoleniowy - Warszawa,
  • materiały szkoleniowe,
  • zaświadczenie o udziale w warsztacie.


Wpłaty: należy dokonywać bezpośrednio po otrzymaniu mailowego potwierdzenia o zakwalifikowaniu się do udziału w warsztacie.

Konto nr: 61 1130 1017 0000 0577 0120 0001
Odbiorca: Narodowe Centrum Kultury ul. Płocka 13, 01-231 Warszawa
Tytułem: Opłata za udział „Spotkanie z Mistrzem 1”

Uwaga: Uczestników, którzy chcą wziąć udział w kolejnych warsztatach teatralnych w ramach cyklu „Spotkanie z Mistrzem” (z Wiesławem Komasą i Ireną Jun) gorąco zachęcamy do złożenia aplikacji do końca września br. Szczegóły pod linkiem: http://www.nck.pl/spotkanie-z-mistrzem/

Dodatkowo informujemy;
w przypadku dużej liczby chętnych pierwszeństwo będą mieli pracownicy/instruktorzy domów i centrów kultury, a NCK będzie prosił instytucje o oddelegowanie jednego pracownika.

  • Brak komentarzy