A- A A+
vimeo facebook
Lekcja dla Rodaka: lekcje i zajęcia poświęcone historii Polaków z Kazachstanu
30 // 09 // 2017
Lekcja dla Rodaka: lekcje i zajęcia poświęcone historii Polaków z Kazachstanu

Główne cele przedsięwzięcia:

  • Upowszechnienie historii Polski
  • Przygotowanie społeczeństwa polskiego na powrót Rodaków z Kazachstanu
  • Przygotowanie warunków i stworzenie przyjaznej atmosfery dla powracających Rodaków
  • Integracja społeczności lokalnych z Polakami z Kazachstanu
  • Rozwój kultury

Jesteś nauczycielem? Rodzicem? Pracujesz w bibliotece, świetlicy, w GOK-u czy MOK-u? A może prowadzisz zajęcia z dzieciakami? Włącz się do Akcji "Lekcja dla Rodaka"!

Materiały przydatne do przeprowadzenia lekcji znajdą Państwo na: http://www.fundacjadlarodaka.pl/wydarzenia/lekcja-dla-rodaka-2/ (a już niebawem będzie tam również nasz film pt. "Ocalić od zapomnienia. Wspomnienia zesłańców").

Istnieje również możliwość połączenia się poprzez Skype na rozmowę z Polakami z Kazachstanu. Dzwońcie, słuchajcie, zadawajcie pytania i poznawajcie historię naszych Rodaków.

UWAGA! Każda szkoła, placówka itp., która przeprowadzi taką lekcję i poinformuje nas o tym, prześle zdjęcia i filmiki oraz zachęci innych do przeprowadzenia takiej lekcji, otrzyma DYPLOM Szkoły dla Rodaka oraz upominki.

Wszystkich chętnych do przeprowadzenia takich lekcji proszę o zgłoszenia pod nr tel: 691633154 lub na biuro@fundacjadlarodaka.pl.

Patronat honorowy nad Akcją objęli:

Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki i IPN Delegatura w Olsztynie.

Patronaty medialne: Warszawska Gazeta, Gazeta Olsztyńska, Gość Niedzielny i Radio Olsztyn.

  • Brak komentarzy