A- A A+
vimeo facebook
Polska - czy dialog jest mozliwy? Proces grupowy
06 // 05 // 2017
Polska - czy dialog jest mozliwy? Proces grupowy

Polska – podziały polityczne to tylko część problemu, stoją za nimi podziały światopoglądowe,: przynależność do kościoła, formalna i faktyczna religijność lub zdeklarowany ateizm, pochodzenie i miejsce zamieszkania, stosunek do uchodźców, mniejszości seksualnych czy aborcji głęboko polaryzują nie tylko życie publiczne, ale też życie prywatne. Stojący po przeciwnych stronach tych podziałów raczej unikają niż szukają dialogu, druga strona bywa dyskredytowana czy ośmieszana, wypowiedzi na forach internetowych to częściej hejt niż próba dyskusji.

Czy możliwe jest inne nastawienie do tych, którzy mają inne poglądy? Inne podejście do konfliktów, które w końcu są naturalną częścią życia społecznego? Poczucie wspólnoty życia w jednym kraju pomimo różnic?

Zapraszamy do szczególnego rodzaju dyskusji, w której będziemy uważni również na uczucia i głębsze wartości, będziemy zmieniać perspektywę i starać się zrozumieć ukryte znaczenia. Zadbają o to Agnieszka Grądek i Paweł Szczęsny, facylitatorzy procesów grupowych Instytutu Psychologii Procesu.

Więcej o metodzie możecie przeczytać tu:

psychoterapia-ag.pl/facylitacja

Więcej o facylitatorach:

https://www.facebook.com/psychoterapia.processwork.ag/

https://www.facebook.com/PawelSzczesnyPOPpsychoterapia

 

Miejsce: Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12

Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci uczestnictwa mailem na adres agnieszkagradek@gmail.com lub sms'em 880 66 33 11 pawelszczesny@o2.pl; tel. 602 739 467.

  • Brak komentarzy