A- A A+
vimeo facebook
Działaj Lokalnie!
12 // 05 // 2015
Działaj Lokalnie!

Ruszyły nabory na projekty społeczne zmieniające lokalną rzeczywistość. Organizacje pozarządoweoraz grupy nieformalne działające na terenie miejscowości do 20 tys. mieszkańców mogą składać wnioski na dofinansowanie swoich pomysłów w najbliższym Ośrodku Działaj Lokalnie. Każdy wnioskodawca ma szansę otrzymać do 6 tys. złotych. Lista Ośrodków i gmin objętych programem znajduje się na stronie www.dzialajlokalnie.pl w zakładce „Zasięg programu”. 

W Programie „Działaj Lokalnie” PAFW dofinansowane są pomysły, które m.in. przyczyniają się do rozwiązania określonego lokalnego problemu, są realizowane wspólnymi siłami mieszkańców i instytucji lokalnych. Mogą to być np. warsztaty artystyczne, stworzenie miejsc spotkań, widowiska muzyczne, teatr, kino pod chmurką, promujące ekologię, zdrowe odżywianie i ochronę środowiska, włączające do działań, seniorów, dzieci, młodzież i rodziny. Najważniejsze, aby służyły dobru wspólnemu. 

W odróżnieniu od innych ogólnopolskich programów grantowych, w „Działaj Lokalnie” decyzje o dofinansowaniu projektów zapadają na poziomie lokalnym. W każdej społeczności inni są ludzie, zasoby, tradycje i doświadczenia. Mieszkańcy poszczególnych miejscowości wybierają własne metody działania. Program umożliwia realizację tych przedsięwzięć, które w danym miejscu są naprawdę potrzebne. Finansujemy projekty kulturalne, edukacyjne, nastawione na podtrzymywanie tradycji, promujące turystykę, przedsiębiorczość i inne – dodaje Iwona Olkowicz, koordynator Programu.

Kontakt:

Katarzyna Kunert
k.kunert@filantropia.org.pl   

tel. 22 622 01 22 wew. 22

Działaj Lokalnie na Facebooku >>

 

 

  • Brak komentarzy