A- A A+
vimeo facebook
Nowe kłopoty z kulturą
15 // 12 // 2015
Nowe kłopoty z kulturą

Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UW zaprasza na panel dyskusyjny organizowany w ramach projektu „Oddolne tworzenie kultury. Wielostanowiskowe studium porównawcze” w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

 

Planowana dyskusja będę się toczyć wokół następujących zagadnień:

Czy kultura tworzona jest oddolnie czy odgórnie? Jak w różnych instytucjach i organizacjach rozumiana jest kultura? Jakie modele działania w kulturze są realizowane? Jakie są ramy – społeczne, kulturowe, ekonomiczne, polityczne – tych działań? Jakie nowe kłopoty z kulturą można by wskazać? I co w sposobach tworzenia kultury zmieniają nowe media, nowe sposoby organizowania i zarządzania oraz nowe sposoby finansowania kultury (np. granty, środki europejskie)?


Część 1. Jak działać w kulturze?
Część pierwszą spotkania poświęcimy rozmowie o tym, jak działać w kulturze. Będzie to moderowana rozmowa praktyków, osób współpracujących z różnymi instytucjami kultury.
Rozmawiać będą: Arek Gruszczyński, Katarzyna Kuzko, Mirosław Skrzypczyk.

Część 2. Wytwarzanie kultury?
W drugiej części dyskutować będziemy o tym, jak zmieniło się rozumienie kultury i jakie nowe kłopoty z kulturą dostrzegają badacze. Antropolodzy z Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej UW opowiedzą o badaniach prowadzonych w ramach projektu „Oddolne tworzenie kultury. Wielostanowiskowe studium porównawcze”. Komentarze wygłoszą prof. dr hab. Joanna Kurczewska (IFiS PAN) i prof. dr hab. Wojciech J. Burszta (SWPS).

Rozmawiać będą: prof. dr hab. Wojciech J. Burszta, dr Piotr Cichocki, prof. dr hab. Joanna Kurczewska, dr Tomasz Rakowski, dr hab. Sławomir Sikora, dr Katarzyna Waszczyńska, prof. dr hab. Anna Wieczorkiewicz, mgr Magdalena Zatorska.
Spotkanie poprowadzi: dr Karolina Dudek.

http://kulturaoddolna.pl/nowe-klopoty-z-kultura/

MSN, ul. Pańska 3, 03.11.2015, start: 17:00, sala Audytorium

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

 

  • Brak komentarzy