A- A A+
vimeo facebook
Edukacja Globalna 2015 - regranting dla organizacji pozarządowych
18 // 03 // 2015
Edukacja Globalna 2015 - regranting dla organizacji pozarządowych

Konkurs „Edukacja globalna – 2015. Regranting dla organizacji pozarządowych” jest realizowany przez Fundację Edukacja dla Demokracji i współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2015 r. Celem konkursu jest wyłonienie i dofinansowanie najlepszych inicjatyw realizujących edukację globalną w miejscowościach do 500 tys. mieszkańców.

Niezbędnym do złożenia wniosku jest zapoznanie się z całym Regulaminem uczestnictwa w konkursie grantowym "Edukacja globalna – 2015. Regranting dla organizacji pozarządowych." wraz z załącznikami. 

Czym jest edukacja globalna wyjaśniamy na naszej stronie. Jeśli po przeczytaniu definicji ciągle masz wątpliwości jak ją rozumieć i co tak naprawdę wchodzi w zakres edukacji globalnej - zapraszamy do udziału w komponencie szkoleniowym. Jeśli nie masz wątpliwości - zapraszamy do udziału w konkursie grantowym!

Kto jest uprawniony do złożenia wniosku?

Organizacje pozarządowe zgodnie z pkt. 2 Regulaminu, przy czym każdy podmiot może złożyć maksymalnie 2 wnioski.

Zachęcamy do udziału w konkursie organizacje posiadające doświadczenie/kadrę doświadczoną w edukacji globalnej. Organizacje bez doświadczenia zapraszamy do udziału w komponencie szkoleniowym, w którym będą dostępne mini dotacje.

Termin składania wniosków dla organizacji z doświadczeniem w edukacji globalnej  upływa 10 kwietnia 2015 r., ogłoszenie wyników konkursu nastąpi do 22 maja 2015 r.

Projekty można planować na następujące terminy: rozpoczęcie nie wcześniej niż 1 czerwca 2015 r. , zakończenie do 30 listopada 2015 r.

Kwota jednej dotacji to: od 20 000 PLN do 25 000 PLN, a w konkursie zostanie rozdysponowana kwota 423 900 PLN.

Komponent szkoleniowy i mini dotacje dla organizacji rozpoczynających pracę w edukacji globalnej tutaj >>

Spotkanie informacyjne w Warszawie : WARSZAWA: 18 marca 2015 r. o godz. 11:00 w biurze Fundacji Edukacja dla Demokracji, ul. Nowolipie 9/11

Planowany czas trwania spotkania to ok. 2-3 godziny. Podczas spotkania omówione zostaną zasady konkursu, oferta wsparcia ze strony Fundacji oraz zostanie zaprezentowane działanie generatora wniosków.
Zgłoszenie chęci udziału należy przesłać mailowo na adres: anna.kertyczak@edudemo.org.pl podając imię, nazwisko, reprezentowaną organizację oraz dane kontaktowe i wskazując w tytule, które spotkanie Państwa interesuje np. "Spotkanie EG – Warszawa" czy "Spotkanie EG - Warszawa".

Regulamin konkursu >>

Organizator

  • Brak komentarzy