A- A A+
vimeo facebook
Badania w praktyce kulturalnej - warsztat Kadra Kultury NCK
19 // 06 // 2015
Badania w praktyce kulturalnej - warsztat Kadra Kultury NCK

Jak zaprojektować ewaluację projektu? Jak planować działania kulturalne w oparciu o badania kultury? Tego dowiesz się na tym szkoleniu!

 

Dla kogo jest ten warsztat?:

Wszyscy zainteresowani badaniami w kulturze, zwłaszcza osoby, które chciałby wykorzystywać badania, ale nie posiadające wiedzy specjalistycznej w tej tematyce.

 

Czego się nauczysz?:

Podczas warsztatu nauczysz się jak samodzielne zaprojektować proste badania ewaluacyjne, gdzie znaleźć raporty badawcze użyteczne przy planowaniu własnych działań kulturalnych oraz jak je interpretować ich wyniki.

 

Metody i narzędzia:

Na warsztat składają się trzy bloki:

wprowadzenie do tematyki w formie wykładu,

samodzielna praca w małych grupach, której celem będzie zaprojektowanie prostych badań ewaluacyjnych,

wspólna interpretacja wyników niedawno opublikowanych raportów badawczych.

O warsztacie:

Badania mogą być użyteczną pomocą w prowadzeniu działalności kulturalnej, jeżeli zna się ich zalety oraz ograniczenia. Celem warsztatu jest pokazanie, jak osoba, która nie realizowała nigdy samodzielnie badań, może je wykorzystać w pracy. Dużo uwagi poświęcimy też interpretowaniu wyników badań, czyli umiejętności wyciągania z nich wniosków użytecznych w konkretnych realiach w jakich działamy.

 

Termin: 10 lipca 2015, godz. 10.00 - 16.00

 

REKRUTACJA

 

Kryteria naboru: wypełniony FORMULARZ REJESTRACYJNY naboru można wypełniać w dniach 8-19 czerwca 2015 r. (włącznie). Kolejność zgłoszeń będzie podstawowym kryterium wyboru.

 

więcej informacji NCK >>

  • Brak komentarzy