A- A A+
vimeo facebook
×

Ostrzeżenie

The form #148 does not exist or it is not published.
Kultura Właczania - warsztaty dla kadr kultury
03 // 09 // 2024
Kultura Właczania - warsztaty dla kadr kultury
Kultura Włączania - warsztaty zarówno dla osób już koordynujących dostępność, jak i tych, które stawiają swoje pierwsze kroki w dostępności.


W ciągu trzech dni:
- pokażemy czym jest (i może być) kultura włączania w codziennej praktyce instytucji
- odmienimy różne narzędzia dostępności przez różne grupy publiczności i przyjrzymy się wspólnie ich pożyteczności;
- popracujemy warsztatowo na wyzwaniach dostępności;
- wyjdziemy też w teren, żeby zrozumieć zasady projektowania uniwersalnego w praktyce, zderzyć się z barierami w dostępie, umieć je pomierzyć, zaproponować rozwiązania.
Będzie aktywnie, intensywnie i bardzo praktycznie! 


Warsztaty bezpłatne

Gwarantujemy:

  • transport /Warszawa - Maków Mazowiecki - Warszawa/
  • wyżywienie
  • noclegi

Termin: 4-6 października 2024 r.

Miejsce: Maków Mazowiecki

Warsztaty odbywają się w ramach projektu Kultura Włączania, który jest finansowany ze środków Województwa Mazowieckiego.  

Partnerem jest Miejski Dom Kultury w Makowie Mazowieckim.

Zgłoszenia należ wysłać do 27 września 2024 r. 

Liczba miejsc ograniczona /decyduje kolejność zgłoszeń/.

Prowadzący:

Agata Etmanowicz - Całe zawodowe życie związana z sektorem kultury - w różnych rolach i z różnych perspektyw. Od ponad dekady, wraz z Fundacją Impact zajmuje się odczarowywaniem codziennej pracy w kulturze dzięki usytuowaniu publiczności w sercu wszystkich działań organizacji - “łącząc kropki”: procesowo, w oparciu o refleksję, bazując na tym co w organizacji najmocniejsze. Impact pracuje w całej Europie zgodnie ze strategicznym podejściem audience development (budowania publiczności), ale w oparciu o filozofię audience engagement (zaangażowania publiczności). Współpracuje zarówno z artystami, grupami branżowymi, instytucjami kultury i organizacjami pozarządowymi. Zawsze w oparciu o własne narzędzia i we współpracy. Zaprojektowała też i przeprowadziła pierwsze procesy i programy audience development dla Europejskich Stolic Kultury. Promuje podejście, łączące budowanie publiczności i dostępność, które nazywa A² (od ang. audience development & accessibility). Agata związana jest też z Fabryką Sztuki w Łodzi, z którą współtworzy ART_INKUBATOR. Była (i nadal bywa) producentką, realizatorką, koordynatorką, czy kuratorką projektów mniejszych i lokalnych, ale także całkiem sporych, międzynarodowych. Od prawie 10 lat z ramienia Fundacji Polska Bez Barier koordynuje dostępność Orange Warsaw Festival.

Paulina Tota-Stawarczyk - doktorka inżynierka architektka, absolwentka i była pracowniczka Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, z doskoku wykładowczyni na Uniwersytecie Warszawskim; autorka ponad 20 publikacji naukowych i popularnonaukowych, głównie dotyczących projektowania uniwersalnego. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi, działającymi na rzecz dostosowania budynków i przestrzeni do potrzeb wszystkich osób. Specjalistka od dostępności: szkoli, audytuje, konsultuje rozwiązania, tworzy wytyczne dla przestrzeni miejskich, budynków i terenów zielonych. Autorka „Standardów dostępności” dla Warszawy i Wrocławia oraz dla Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, współautorka publikacji „Dostępność. Bezpieczna ewakuacja” i „Standardu infrastruktury kąpieliskowej” w województwie pomorskim. Fanka miasta i kotów.

 

Kontakt: 

Norbert Późniewski

tel. 22 58 64 221, 600 985 662

n.pozniewski@mik.waw.pl

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY 

 

  • Brak komentarzy