A- A A+
vimeo facebook
Organizacja kulturalna wobec niepewności i chaosu. Jak skutecznie pracować ze scenariuszami przyszłości?
22 // 10 // 2020
Organizacja kulturalna wobec niepewności i chaosu. Jak skutecznie pracować ze scenariuszami przyszłości?
NABÓR ZAKOŃCZONY
Warsztat on-line. Jak możemy świadomie planować działania w świecie zmienności, niepewności, permanentnego kryzysu?

Data: 22 października

Miejsce spotkania:  platforma ZOOM, warsztat on-line

Godziny: 10:00-14:00

Liczba miejsc ograniczona: pierwszeństwo będą mieli animatorzy i animatorki kultury, edukatorzy i edukatorki z terenu woj. mazowieckiego, z wyłączeniem Warszawy.

Zakłócenia rytmów pracy i codzienności mogą stać się nową normą naszego świata. Zerwanie, chaos, nieciągłość przestają być wyjątkiem, przekształcają się w zasadę. Tworzą dramaturgię rozmaitych kryzysów (pandemii, kryzysów finansowych, klimatycznych), stanowią też metodę zarządzania społecznościami.

Podczas warsztatu zajmiemy się m. in. następującymi zagadnieniami:

  • Jak możemy świadomie planować działania w świecie zmienności, niepewności, permanentnego kryzysu?
  • Tworzenie stabilnych, długoterminowych, konsekwentnych planów działań vs elastyczność w adaptowaniu do wciąż zmieniających się warunków? 
  • W jaki sposób możemy uczyć się dostrzegania trendów i sprawczego odpowiadania na nie?

Prowadzenie:

Bartosz Frąckowiak - dramaturg i reżyser teatralny, badacz kultury, kurator. Aktualnie zastępca dyrektora Biennale Warszawa, współtwórca koncepcji tej interdyscyplinarnej instytucji kultury, współodpowiedzialny za jej międzynarodowy program artystyczny i komunikację. W latach 2014-2017 zastępca dyrektora Teatru Polskiego w Bydgoszczy i jeden z kuratorów Festiwalu Nowych Dramaturgii w nowej międzynarodowej formule. Współtwórca wielu projektów artystycznych, kulturalnych i badawczych, realizowanych zarówno w instytucjach publicznych, jak i organizacjach pozarządowych. 

Marta Michalak - kulturoznawczyni, teatrolożka, kierowniczka produkcji Biennale Warszawa. Była kierowniczką projektów departamentu tańca Instytutu Muzyki i Tańca, współpracowała programowo i organizacyjnie z Agatą Siwiak i Grzegorzem Niziołkiem przy realizacji Festiwalu Dialogu Czterech Kultur w Łodzi jako kierowniczka biura programowego, była konsultantką programową i koordynatorką międzynarodowego Festiwalu Festiwali Teatralnych SPOTKANIA w Teatrze Dramatycznym m. st. Warszawy.

fot. Monika Stolarska

 

 

  • Brak komentarzy