Tworzymy przestrzeń wymiany doświadczeń, dobrych praktyk, inspiracji, wiedzy i wsparcia. Zapraszamy osoby zarządzające instytucjami kultury na comiesięczne tematyczne zoomowe kawy!
Każde spotkanie poświęcamy ważnemu tematowi - wyzwaniu, z którym mierzą się instytucje kultury. Na każde spotkanie zapraszamy eksperta/ekspertkę, który(a) pomoże znaleźć odpowiedzi na najbardziej palące pytania. Ale tak naprawdę najważniejszymi ekspertami jesteście Wy - podzielcie się swoim doświadczeniem z innymi. Zapraszamy na kawę i do rozmowy, poznajmy się :)
Kiedy najbliższa kawa? 25 marca, wyjątkowo w godz. 14:00 - 15:00
Jaki temat? O inspiracjach zagranicznych
Gdzie? platforma ZOOM; Osoby, które chciałyby skorzystać z tłumacza Polskiego Języka Migowego proszone są o zgłoszenie tej potrzeby na adres mailowy n.roicka@mik.waw.pl do 22.03.2021r.
Jak się na nią dostać? przesyłając zgłoszenie (formularz zgłoszeniowy w dole strony)
Zapraszamy na kolejny zastrzyk inspiracji! Porozmawiamy o tym, jak radzą sobie z sytuacją pandemiczną instytucje kultury za granicą na przykładach, przyjrzymy się i poszukamy (nowych) rozwiązań angażowania i budowania relacji z publicznością w naszym najbliższym otoczeniu, stworzymy przestrzeń do wymiany wrażeń i doświadczeń. Spotkajmy się więc (jak na sytuację przystało: na Zoomie…;) i z pomocą kolekcji zagranicznych przykładów wspólnie poszukajmy odpowiedzi na pytanie: Jak w tych trudnych czasach pracować, żeby nie zwariować?
Naszym gościem będzie Agata Etmanowicz - robotnica kultury, prezeska Fundacji Impact, współzałożycielka Fundacji Polska Bez Barier, człowiek Fabryki Sztuki w Łodzi i jej ART_INKUBATORa. Całe zawodowe życie związana z sektorem kultury - w różnych rolach i z różnych perspektyw. Była (i nadal bywa) producentką, realizatorką, koordynatorką, czy kuratorką projektów mniejszych i lokalnych, ale także całkiem sporych, międzynarodowych. Zdarzało jej się także zajmować polityką kulturalną - zarówno lokalnie oraz na poziomie UE, a przez parę lat negocjować z ramienia Polski w Radzie Unii Europejskiej. Od ponad dekady, wraz z Fundacją Impact zajmuje się odczarowywaniem codziennej pracy w kulturze dzięki usytuowaniu publiczności w sercu wszystkich działań organizacji - “łącząc kropki”: procesowo, w oparciu o refleksję, bazując na tym co w organizacji najmocniejsze. Pracuje w całej Europie - zarówno z artystami, grupami branżowymi, organizacjami, zawsze w oparciu o własne narzędzia i we współpracy. Z Fundacją Polska Bez Barier promuje koncepcje projektowania uniwersalnego we wszystkich aspektach życia - od architektury, projektowania, po produkcję wydarzeń kulturalnych. Z ramienia FPBB koordynuje dostępność każdej edycji Orange Warsaw Festival. Od 10 lat wspólnie z Fabryką Sztuki z Łodzi współtworzy ART_INKUBATOR - miejsce, które wspiera rozwój młodych, kreatywnych przedsiębiorców, tak lokalnie, jak i międzynarodowo. Zadaje dużo pytań. Słucha, pisze i gada. Jest autorką i współautorką wielu publikacji książkowych i artykułów. Ma na koncie ponad setkę wystąpień konferencyjnych i blisko tysiąca przeprowadzonych warsztatów.
Masz pytania? Napisz :)
Kontakt:
Natalia Roicka
Dział Edukacji
Mazowiecki Instytut Kultury
kom./SMS 601 668 314
e-mail n.roicka@mik.waw.pl