Rusza druga edycja Mazowieckiej Szkoły Opowiadaczy
Rusza druga edycja Mazowieckiej Szkoły Opowiadaczy

Zapraszamy lokalnych liderów, animatorów kultury, osoby pracujące w organizacjach pozarządowych i lokalnych instytucjach kultury, a także aktywistów ekologicznych do współtworzenia tegorocznej zielonej Mazowieckiej Szkoły Opowiadaczy!

Rekrutację do projektu rozpoczniemy 4 maja.

Po roku funkcjonowania w trybie online wszyscy jesteśmy spragnieni kontaktów bezpośrednich i działań w plenerze. To również jest perspektywa do funkcjonowania instytucji kultury w czasie pandemii – wyjdźmy z (zamkniętego) budynku, ruszmy w naturę i tam poszukajmy inspiracji do twórczych działań! Dlatego tym razem docelowo proponujemy warsztaty opowiadania w drodze, podczas interaktywnych spacerów z opowieściami po waszej zielonej okolicy i spotkań – z drzewami, akwenami, lokalnym ogrodem społecznościowym, zwierzętami… A także z miejscami utraconymi, zdegradowanymi albo takimi, gdzie chwasty i tak zwane nieużytki zagospodarowują po swojemu lokalną przestrzeń.

Spośród zgłoszeń wybierzemy pięć miejsc. Każde z tych miejsc będzie miało swojego lidera lokalnego (osobę lub instytucję), który zorganizuje rekrutację uczestników z terenu, praktyków kultury zainteresowanych opowiadaniem historii w odniesieniu do lokalnego ekosystemu.

Przygotowania do spotkań w terenie, wspólne wyznaczenie celu, głównego tematu, ustalenie scenariusza spaceru z opowieściami odbędą się w trybie online.

Warsztaty będą prowadzić i koordynować Beata Frankowska i Anna Woźniak z Mazowieckiego Instytutu Kultury oraz profesjonalni opowiadacze historii, m.in. ze Stowarzyszenia „Grupa Studnia O.”. 

 


Mazowiecka Szkoła Opowiadaczy 2021 - plakat autorstwa Bogny Brewczak