Zapisy i regulamin
Jak wziąć udział w Mazowieckiej Szkole Opowiadania?
 
Do projektu zaprosimy 5 liderów kultury z woj. mazowieckiego, którzy zainteresowani są rozwijaniem swoich umiejętności w zakresie sztuki opowiadania, są wrażliwi na tematy ekologiczne i pracują jako edukatorzy, animatorzy, artyści, społecznicy.
 
Szukamy osób zmotywowanych do pracy twórczej, otwartych na eksperymenty, którym bliska jest ochrona natury i praca na rzecz jej dobra.
 
Aby wziąć udział w MSO 2021 należy zapoznać się z REGULAMINEM i uzupełnić formularz zgłoszeniowy dostępny w dole strony.
Nabór trwa do 28 maja br.
 
Uczestnicy MSO 2021 zobowiązani są do:
  • udziału we wszystkich elementach składowych programu;
  • współpracy przy organizacji spacerów performatywnych w zgłoszonej przez siebie miejscowości;
  • działań promocyjnych w oparciu o dostarczone przez Mazowiecki Instytut Kultury materiały (plakaty, teksty informacyjne, grafiki i infografiki);
  • wypełnienia ankiety ewaluacyjnej po zakończeniu projektu.

Udział w MSO 2021 jest bezpłatny.

 
PROGRAM MAZOWIECKIEJ SZKOŁY OPOWIADACZY 2021:

kwiecień/maj - rekrutacja do projektu;
4 czerwca - ogłoszenie wyników rekrutacji do projektu;
14 oraz 21 czerwca -  warsztaty online (90 minut), podczas których zapoznamy się z zagadnieniem sztuki opowiadania, poznamy struktury tradycyjnych opowieści, poszukamy naturalnej drogi do swobodnego opowiadania; przygotujemy spotkania terenowe, wspólne wyznaczymy cele, główne tematy, ustalimy scenariusz spaceru z opowieściami.
lipiec-wrzesień - warsztaty stacjonarne w 5 wybranych miejscowościach; proponujemy warsztaty opowiadania w drodze, podczas interaktywnych spacerów z opowieściami po waszej zielonej okolicy i spotkań – z drzewami, akwenami, lokalnym ogrodem społecznościowym, zwierzętami… A także z miejscami utraconymi, zdegradowanymi albo takimi, gdzie chwasty i tak zwane nieużytki zagospodarowują po swojemu lokalną przestrzeń. Dokładne terminy działań lokalnych zostaną ustalone z uczestnikami projektu;
11 października - finał MSO 2021 z udziałem Georgiany Keable w Mazowieckim Instytucie Kultury (ul. Elektoralna 12 w Warszawie).

 

 

Załączniki:

regulamin-mso-2021.pdf - pobrań: 236, rozmiar: 201,04 KB