ALTERGRANT 2020 Ostatnie dni naboru - zgłoś się!
ALTERGRANT 2020 Ostatnie dni naboru - zgłoś się!

ALTERGRANT to nie jest konkurs grantowy. To sposób na docenienie tych, którzy realizują swoje działania niezależnie od grantów i środków publicznych. Na laureatów i laureatki czeka nagroda finansowa w wysokości 4 tys. złotych  oraz spot prezentujący ich działania. Jeżeli współpraca międzysektorowa jest Ci bliska, umiesz pozyskiwać sponsorów albo łączysz działalność kulturalną z własnym biznesem, zgłoś się! Na animatorów i animatorki kultury z województwa mazowieckiego czekamy do 29 lutego. 

W Mazowieckim Programie Edukacji Kulturalnej najistotniejsi są dla nas ludzie – ich umiejętności, doświadczenia, potencjały i twórcze relacje jakie tworzą z innymi. Wiemy, że działania animatorów i animatorek to ogromny wkład dla rozwoju podmiotowości i wspólnotowości, dla rozbudzania twórczości i innowacyjności, a przede wszystkim dla kształtowania umiejętności współpracy. Dlatego ta systematyczna i codzienna – nie tylko „projektowa” i „eventowa” praca zasługuje na szczególne docenienie. W związku z tym postanowiliśmy wyłonić, nagrodzić i pokazać tych, którzy potrafią działać konsekwentnie i niezależnie od przyznanych środków publicznych. Chcemy ich wyróżnić za stosowanie rozwiązań pozwalających na ciągłość inicjatyw: dzięki współpracy międzysektorowej, czy w oparciu o alternatywne źródła finansowania.

Kto może wziąć udział w konkursie

Do konkursu mogą zgłaszać się osoby, organizacje lub instytucje reprezentujące zarówno sektor publiczny, społeczny, jak i prywatny z województwa mazowieckiego (z wyłączeniem m. st. Warszawy). Ważne, aby prowadziły one działania na rzecz lokalnej społeczności z obszaru edukacji kulturalnej, pozyskując na nie środki poza sektorem publicznym.  

Kategorie konkursowe

W tym roku postanowiliśmy wprowadzić dwie kategorie konkursowe:

    1. zdolność pozyskiwania środków poza sektorem publicznym
    2. łączenie działalności gospodarczej z działalnością kulturalną na rzecz lokalnej społeczności 

Zgłoszenia

Uczestnicy biorący udział w konkursie powinni zgłosić swój udział przez wypełnienie formularza zgłoszeniowego w formie elektronicznej oraz przesłanie go do dnia 29.02.2020 r. włącznie.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY ->  https://forms.gle/37mHVnrxQQdN3nA98 

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu ALTERGRANT oraz regulamin znajdują się NA PODSTRONIE TEGOROCZNEJ EDYCJI KONKURSU

Informacje o poprzedniej edycji konkursu -> ALTERGRANT 2019

Dołącz do programu!