Magdalena Kreis
Magdalena Kreis

 

Prezentujemy kolejną animatorkę-rezydentkę. Tym razem jest to Magdalena Kreis wspierająca społeczne działania twórcze w Rozalinie.

Jakie działania realizuje?
Obszarem jej działań jest najczęściej sztuka współczesna. Nie jest artystką, ale lubi o sobie mówić: twórczyni. Tworzy projekty wystawiennicze, działania warsztatowe, programy towarzyszące wystawom i publikacje edukacyjne. Swoimi działaniami stara się sprawić, by sztuka współczesna była przystępna, stawała się punktem wyjścia do dyskusji, wymiany, a także własnych aktywności twórczych.
Jej działania znajdziecie tu: http://magdalenakreis.pl

Czym są dla niej społeczne działania twórcze?
To rodzaj działań, które tworzone są razem. Może inicjować je sama lub jako członkini jakiegoś zespołu, ale ideą przedsięwzięcia jest zaproszenie do uczestnictwa i współtworzenia w większej grupie. Takie aktywności służą budowaniu więzi, poznawaniu jakiegoś tematu, a także własnym działaniom twórczym.

Tak pisze o początkach swojej przygody ze społecznymi działaniami twórczymi:
"Myślę, że początek moich działań w tym obszarze to jeszcze dzieciństwo – od najmłodszych lat uczęszczałam do pracowni plastycznej, w której poza rozwojem artystycznym, uczestniczyłam też w wielu twórczych projektach międzynarodowych. Sądzę, że to ukształtowało moją dalszą drogę edukacyjną, a dalej – aktywność zawodową."

Więcej informacji o rezydencjach animacyjnych we wsiach można znaleźć tutaj: http://www.mazowieckieobserwatorium.pl/mpek-rezydencje.html

 

Dołącz do programu!