Anna Plaskowska
Anna Plaskowska
 

„Cały świat to jedna wielka opowieść,a my gramy w niej różne role" M. Ende, „Momo”
Na co dzień Anna pracuje jako nauczycielka języka polskiego w Zespole Szkolnym w Cegłowie. Uwielbia czytać, dzielić się miłością do literatury, niekiedy sama pisze, co na ogół spotyka się z uznaniem - zdobyła kilka wyróżnień w ogólnopolskich konkursach literackich i I miejsce w Powiatowym Konkursie Gwiazda Literatury 2019. Haiku dla Joanny Bator. Inne zainteresowania Anny to teatr i drama.

Animacja kultury to dla niej aktywne uczestnictwo w życiu kulturalnym- szczególnie swojego regionu oraz upowszechnienie kultury w sposób atrakcyjny dla dzieci i młodzieży- m.in.z zastosowaniem elementów dramy, zabaw edukacyjnych,włączaniem do programu zajęć wycieczek czy warsztatów z ciekawymi, pełnymi pasji ludźmi.

Jak zaczęła się jej przygoda ze społecznymi działaniami twórczymi?
Przygodę ze społecznymi działaniami twórczymi rozpoczęła w 2014 r. w Społecznej Szkole Podstawowej nr 12 im. E. Bułhaka w Warszawie Wesołej. Szkoła włączyła się wówczas w realizację kampanii społecznej Mądra szkoła czyta dzieciom, organizowała zbiórki książek do szpitala, a w ramach programu CEO PoczytajMy prowadziła zajęcia czytelnicze w przedszkolu. W Zespole Szkolnym w Cegłowie od 2019 r. kontynuuje działania promujące czytelnictwo.

Obecnie przygotowuje się do prowadzenia zajęć dramy w MDK w Mińsku Mazowieckim - punktem wyjścia spotkań będą teksty literackie z uwzględnieniem legend i opowieści dotyczących powiatu mińskiego.
 
 

Dołącz do programu!