Dominika Potomska i Paweł Pecura
Dominika Potomska i Paweł Pecura

 

Duet animatorów kultury i społeczników działających na rzecz miasta, inicjatorzy ogrodu społecznego „Skwerek Obfitości”. Laureaci Nagordy MPEK-u za Społeczne Działania Twórcze w subregionie ostrołęckim. 

Dominika na co dzień pracuje z osobami starszymi w brokowskim klubie seniora. Prowadzi również grupy teatralne, w które zaangażowane są dzieci, młodzież i dorośli, a także organizuje animacje dla najmłodszych.

Paweł pracuje w starostwie powiatowym i zasiada w ostrowskiej radzie miasta. Jest członkiem wielu stowarzyszeń i doktorantem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Dodatkowo zajmuje się pozyskiwaniem funduszy unijnych.

Razem tworzą zgrany duet animatorów, których połączyła miłość do działań na rzecz mieszkanek i mieszkańców Ostrowi Mazowieckiej i innych pobliskich miejscowości. Wspólnie zrealizowali szereg projektów, których celem było zintegrowanie i włączenie w działania społeczne mieszkańców miasta oraz zwiększenie dostępności kultury. Do najważniejszych przedsięwzięć zaliczają Ostrowską Grę Miejską, utworzenie ogrodu społecznego „Skwerek Obfitości”, akcje społeczne Żywa Ulica i Ulica Świąteczna, a także realizację autorskich musicali „Kryptonim Druh” i „Ramię w ramię ku niepodległości”.

Marzenia?

Bardzo ważni są dla nich ludzie, którzy żyją wokół nich, dlatego pragną kontynuować zainicjowane działania. Dzięki otwartości oraz chęci mieszkanek i mieszkańców udało im się stworzyć zespół, który chętnie angażuje się w tworzenie nowej rzeczywistości społecznej poprzez organizację wydarzeń kulturalno-edukacyjnych. Jako animatorzy czują się lekarzami dusz i szukają antidotum na troski i wyzwania ostrowskiej społeczności.

Dołącz do programu!