Rafał Swaczyna
Rafał Swaczyna

 


Rafał Swaczyna, który działalność Teatru Scena Kotłownia w Ostrowi Mazowieckiej prowadzi w oparciu o środki pozyskiwane poza sektorem publicznym dzięki temu, że odpowiedzialnie i świadomie buduje relacje z biznesem, został nagrodzony w konkursie ALTERGRANT w kategorii: zdolność pozyskiwania środków poza sektorem publicznym.


Jakie działania realizuje?
Jest zaangażowany w większość działań kulturalnych, które dzieją się w Ostrowi Mazowieckiej, ale przede wszystkim prowadzi Teatr Scena Kotłownia. Jest prawdziwym człowiekiem orkiestrą! Zajmuje się Teatrem jako lider grupy, kierownik, instruktor, menedżer, reżyser, obsługa techniczna, grafik, woźny oraz robi wiele innych rzeczy niezbędnych do funkcjonowania tej placówki.

Dla Rafała Swaczyny społeczne działania twórcze, to takie, które są realizowane przez ludzi z pasji, a animacja kulturalna, to pobudzanie społeczności do niecodziennych działań i zachowań.

jak zaczęła się jego przygoda ze społecznymi działaniami twórczymi?
Z potrzeby lokalnego społeczeństwa, z sytuacji w której się znalazł z całym zespołem. Grupa teatralna potrzebowała lokalu, aby móc robić próby, zajęcia, warsztaty, spektakle, zapraszać publiczność. Potem potrzebne były środki na utrzymanie kolejnych realizacji.

 

Dołącz do programu!