Izabela Gawek
Izabela Gawek

 

Izabela Gawek tak skomentowała przesłane zdjęcie: „Bo ja kocham swoją wieś”. Poznaliśmy Izę podczas pierwszego objazdu MPEK „Z wizytą u siebie” po subregionie ostrołęckim i wiemy, że jest to szczere wyznanie miłości.

Jakie działania realizuje?
Izabela Gawek zajmuje się integracją mieszkańców swojego sołectwa (Kurpi Dworskich i Kurpi Szlacheckich) poprzez organizację spotkań, wyjazdów, przybliżanie inicjatyw kulturalnych.

Jej priorytetem jest ponowne ożywienie, tętniącej niegdyś życiem, stacji kolejowej, która znajduje się w Kurpiach Dworskich tuż obok jej miejsca zamieszkania. Chce utworzyć tam miejsce spotkań mieszkańców, przestrzeń do organizacji warsztatów twórczych oraz cyklicznych wydarzeń, a także muzeum historii lokalnej kolei. Obecnie stacja jest opuszczona.

Jak zaczęła się jej przygoda ze społecznymi działaniami twórczymi?
Jej przygoda z działaniami społecznymi zaczęła się od zostania sołtyską, którą jest niecały rok oraz współpracy z Anną Tyszką, dyrektor Stowarzyszenia LGD Zaścianek Mazowsza, z którą brała udział w różnych wyjazdach integracyjnych i szkoleniach.

Jak sama pisze: „największej dawki energii do działania dostałam po powrocie z wyjazdu studyjnego po subregionie ostrołęckim, który był organizowany przez Mazowiecki Program Edukacji Kulturalnej.”

 

Dołącz do programu!