vimeo facebook
Spotkania inicjujące

Realizację projektu Kulturalni Edukatorzy rozpoczęliśmy w marcu, kwietniu i maju 2016 r. objazdem po Mazowszu ze spotkaniami inicjującymi. Odwiedziliśmy 15 miejscowości w województwie mazowieckim: Żuromin, Wołomin, Warszawę, Nasielsk, Ciechanów, Chorzele, Ostrów Mazowiecką, Radom, Ostrołękę, Płock, Siedlce, Garwolin, Grójec, Szydłowiec, Sokołów Podlaski, w których spotkaliśmy się z lokalnymi edukatorami: nauczycielami, animatorami, pracownikami instytucji kultury, przedstawicielami organizacji pozarządowych, urzędnikami, młodzieżą, przedsiębiorcami.  

Na spotkaniach poznaliśmy 343 niesamowite i aktywne osoby.

Opowiadaliśmy im o projekcie, ale zależało nam również na tym by poznać przybyłych edukatorów oraz stworzyć taką atmosferę spotkania, w której będzie możliwe wzajemne zapoznanie się oraz porozmawianie o lokalnych potencjałach, trudnościach i potrzebach.

Na spotkaniach zespołowi MIK towarzyszyli Partnerzy: Kolektyw Badawczy, oraz przedstawiciele Federacji MAZOWIA, Centrum Edukacji Obywatelskiej, którzy moderowali część warsztatowo – dyskusyjną spotkań.  Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli zaś udostępniło nam swoje siedziby i sale warsztatowe.

Dziękujemy wszystkim spotkanym edukatorom za aktywny i owocny udział w spotkaniach inicjujących. Liczymy, że będą one krokiem do zacieśniania współpracy pomiędzy oświatą a kulturą w regionie oraz inspiracją do nawiązywania kontaktów i powstawania nowych sieci.

Na tym jednak nie kończymy! Zapraszamy do śledzenia aktualności w projekcie.

fot. Krzysztof Gajewski

_________________________________________________________________________________

Jeżeli lubisz działać, organizować, zmieniać, lub planujesz działanie...
Jesteś  animatorem/ką, edukatorem/ką, społecznikiem/czką, regionalistą/ką, pasjonatem/ką...
Pracujesz w oświacie, kulturze, organizacji pozarządowej...

to właśnie Ciebie zapraszamy na spotkanie inicjujące w projekcie Kulturalni Edukatorzy!

W marcu i kwietniu gościmy w różnych miejscach na terenie województwa mazowieckiego opowiadając o projekcie Kulturalni Edukatorzy oraz dyskutując na temat kultury i oświaty w regionie. Na spotkania zapraszamy wszystkich zainteresowanych działalnością kulturalną, edukacyjną, społeczną.

Harmonogram spotkań inicjujących