vimeo facebook
Marzenia w szkole
Marzenia w szkole
Nieciecz

Miejscowość: Nieciecz

Krótki opis programu: Celem projektu jest rozwijanie umiejętności manualnych dzieci, a zarazem ich zainteresowania przedmiotami ścisłymi – matematyką, fizyką, techniką. W projekcie bezpośrednio wezmą udział wszyscy uczniowie szkoły w Niecieczy (ok. 45 osób), którzy odwiedzą pracownię malarza, stolarnię, suszarnię drewna i tartak. Następnie uczniowie sami przygotują własne prace artystyczne, które będzie można zobaczyć na specjalnej wystawie. Projekt podsumuje piknik, podczas którego dzieci zbudują z klocków swoją szkołę marzeń.

Czas realizacji: sierpień – wrzesień 2017 r.

Osoby realizujące: Adam Borowy, Ewa Pacelt

Adam Borowy - urodzony w 1972 roku w Sokołowie Podlaskim. Absolwent Liceum Plastycznego w Nałęczowie. W 1998 uzyskał dyplom na Wydziale Wychowania Plastycznego ASP w Poznaniu. Uczestnik wystaw i pokazów na ASP w Poznaniu. W latach 1999-2001 brał udział w imprezach artystyczno-wystawowych z cyklu Artbarbakan w Warszawie. Współtwórca happeningu na Placu Zamkowym w Warszawie (Artbarbakan 2001). Uczestnik projektu „Artyści z Mazowsza” – wystawy w Galerii Mazowieckiej (Mazowiecki Urząd Wojewódzki) oraz w Galerii Elektor (MCKiS). W latach 2003 –2004 brał udział w wystawach w Galerii Abakus i Mellina Sztuki oraz w pokazach plenerowych malarstwa na Murach Obronnych przy Barbakanie, w latach 2005 – 2007 - w wystawach i plenerach w ramach imprez „Praskie spotkania z kulturą” w Warszawie.

Brał udział w wystawach organizowanych przez Sokołowski Ośrodek Kultury – w Galerii DOM: wystawie „Sokołowscy Twórcy” - Prezentacje Indywidualne (2007), wystawie „Moje Miejsce - Moje Miasto” (2008), wystawie „Opowiem Ci o Polsce” (2009), wystawie „Opowiem Ci o Bogu” (2010), wystawie „Opowiem Ci o …” (2011), a w kwietniu 2014 r. w wystawie indywidualnej w Galerii Nʼ69 w Warszawie.

 

Ewa Pacelt – nauczyciel mianowany Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Niecieczy. Magister matematyki o specjalności zastosowania matematyki, absolwentka studiów podyplomowych z fizyki oraz informatyki, pracująca na rzecz lokalnej społeczności, lubiąca pracę z dziećmi i młodzieżą. Kobieta z pasją do matematyki, którą zaraża innych. Interesuje się astronomią oraz różnego rodzaju kamieniami, uwielbia wędrówki po górach, które uczą człowieka wielkiej pokory.

Zapisz

Zapisz

Zapisz