vimeo facebook
Zasłyszane - Zbudowane
Zasłyszane - Zbudowane
Piaseczno

Miejscowość: Piaseczno

Krótki opis projektu: Celem projektu jest przybliżenie dzieciom historii Piaseczna, poznanie "zwykłych i niezwykłych" zakątków miasta i jego mieszkańców. Organizatorzy zaplanowali 12 warsztatów dla łącznie ok. 100 dzieci z drugich i trzecich klas szkół podstawowych z Piaseczna. Efektem końcowym warsztatów będzie powstanie książki, zawierającej 20 opowieści o miejscowości. Za pomocą klocków Lego Education StoryStarter, materiałów plastycznych i zdjęć, dzieci same stworzą ilustracje do treści, którą zredagują dzięki programowi Story Visualizer. Projekt zakończy gra miejska, podczas której uczestnicy wykonają zadania związane z Piasecznem.

Czas realizacji: czerwiec – październik 2017 r.

Osoby realizujące: Bogumiła Rososzczuk, Maria Mindak

 

Maria Mindak – z wykształcenia pedagog, z zawodu księgarka, pasjonatka literatury dla dzieci i młodzieży. Od trzech lat zaangażowana w promocję czytelnictwa wśród dzieci. Absolwentka studiów podyplomowych z zakresu literatury dla dzieci i młodzieży na Uniwersytecie Warszawskim. Prowadzi firmę edukacyjną Granie w czytanie.

 

Bogumiła Rososzczuk – kierownik „Przystanku Kultura” działającego w strukturze Centrum Kultury w Piasecznie. Organizuje i sprawuje nadzór merytoryczny nad zajęciami z zakresu edukacji kulturalnej. Członek Rady Programowej Centrum Kultury w Piasecznie.